sobota, 23 grudnia 2017

Wesołych Świąt!

Drodzy moi, chciałem wam wszystkim życzyć zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z rodziną i przyjaciółmi, smacznej kolacji, chociaż odrobiny śniegu za oknem i mnóstwo wymarzonych prezentów pod choinką, szczególnie tych literackich. :)


34 komentarze:

 1. Nie no, akurat brak śniegu jest na ogromny plus! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam uważam, że na Święta powinien być, ale już 27-ego powinno się to roztopić. :P

   Usuń
 2. Wesołych Świąt i bogatego Mikołaja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzajemnie Ciastek :) Wielu książek w nowym roku :) I oby Ellison wyszedł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. I wzajemnie. Hehehe, widzę, że uważnie czytasz moje komenty na Katedrze. ;)

   Usuń
  2. Też, ale nie w tym rzecz. Sam chętnie kupię. "Chłopiec i jego pies" Ellisona, to chyba najlepsze opowiadanie które czytałem w tym roku.

   Usuń
  3. Powiem Ci, że nawet mnie ucieszyła ta pozycja. Mimo że samego autora zbytnio świadomy nie jestem, ale Prós bardzo fajnie widać wziął się za klasykę i nie ogranicza się li tylko do fantasy, jak widać. Spodziewałem się kolejnego tomu Eddingsa teraz, a tu Ellison. Ja to biorę na bank. :)

   Usuń
  4. Nie jesteś świadomy, bo (jak sam mówiłeś) nie czytasz antologii. Ja Ellisona znam z "Rakietowych szlaków" i "Niebezpiecznych wizji. Zawsze pisał nieźle, ale ciężko oceniać pisarza po 3-4 opowiadaniach. Dlatego z chęcią się zapoznam z tą książką.

   Usuń
  5. Dokładnie tak. Ja nie lubię antologii i nie sięgam po nie. Mam kilka na półce, ale w ogóle mnie do nich nie ciągnie i nie wiem kiedy je przeczytam. To z Ellisonem chyba podobnie jak z Kenem Liu i do pewnego momentu Chiangiem. Fajnie w takim razie, że go wydają zbiorczo.

   Usuń
  6. Antologie są super, tyle cukierków o różnych smakach i nigdy nie wiesz co wyciągniesz :)

   Usuń
  7. Właśnie Ellison z opowiadaniem "Chłopiec i jego pies" stracił palmę pierwszeństwa w 2017 roku. "Tajemny gość" Roberta Silverberga że zbioru "Rakietowe szlaki 5" rozłożyło mnie na łopatki i wycisnęło kilka łez... Ale kapitalna historia!

   Usuń
  8. Naoglądałeś się Forresta, widzę. ;)
   Ja nie lubię antologii, bo właśnie jedno opowiadanie na książkę od danego autora może mnie albo maksymalnie zachęcić (a to może być jego jedyna dobra rzecz) albo odstraszyć (a to może być jego wyjątkowo słabszy teksy z wielu świetnych, które popełnił), więc to nie miarodajne jest i zaburza ogólny obraz autora. Wolę zbiory opowiadań. A na Silverberga czekam więcej w Artefaktach, bo te "Skrzydła" to mi się też mega podobały.

   Usuń
  9. Nie wiem o co ci chodzi z tym zaburzaniem obrazu autora. Co to ma do rzeczy? Najważniejsza jest chyba historia, która jest opowiadana, prawda? A dopiero potem jest ocena autora. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Owszem, można się naciąć albo się napalić na twórczość pisarza. Jasne, ale tak samo jest przecież z powieściami - sięgniesz po jakąś i się albo sparzysz albo napalisz ("Skrzydła" Silverberga ci się podobały, a on pewnikiem więcej takich książek nie napisał). To na jedno przecież wychodzi... A w ostatecznym rozrachunku opowiadana historia jest w stanie się obronić alb o polegnie.

   Usuń
  10. No właśnie o to, co napisałem wyżej. Może wyjść opowiadanie dupiate i potem nie szybko będę chciał sięgać ponownie po autora. A jak sięgnę po zbiór danego autora to zawsze kilka słabych się trafi, chociaż ostatecznie może wyjść mega. Ale ogólnie to nie ma sensu się nad tym rozpisywać bardziej, bo ja po prostu antologii nie lubię, a opowiadań czytam niewiele, i tylko sprawdzonych autorów. Rzadko kiedy porywam się na nowości. Szkoda mi czasu na niepewności.

   Usuń
 4. Dzięki i z wzajemnością! Wszystkiego, co najlepsze i niech Ci się darzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wzajemnie Kamilu :) SPokojnych, rodzinnych, literackich świąt życzę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Radosnych, miłych świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję i również Wesołych świąt i bogatego Gwiazdora :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że święta upłynęły Ci w spokoju oraz radości. A że już minęły, to pożyczę Ci niezapomnianej zabawy sylwestrowej i pomyślnego nadchodzącego roku. By obfitował on w same pozytywne zdarzenia oraz wspaniałe lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. I Tobie również wszystkiego, co najlepsze, i spełnienia marzeń w 2018. :)

   Usuń
  2. Pięknie dziękuję :))

   Usuń