piątek, 18 września 2015

Będzie serial "Mgły" Kinga

Opowiadanie Mgła (The Mist) ze zbioru Szkieletowa załoga Stephena Kinga będzie kolejnym  projektem, który pojawi się na ekranie. Projektem serialu zajmie się studio Dimension Television, a za scenariusz odpowiadać będzie Christian Torpe. 

Już wcześniej pojawił się film na podstawie tego opowiadania i za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny był Frank Darabont. Serial będzie jednocześnie odnosił się do opowiadania itego filmu.

Akcji serialu odbywa się w supermarkecie w Maine, gdzie utknęli przypadkowi klienci. Powodem jest tajemnicza mgła, która pojawiła się w mieście. Uwięzieni bohaterowie muszą walczyć ze strachem, przerażeniem i obawą o własne życie jednocześnie obawiają się tego, co kryje się w grubej i ciężkiej mgle, za szybą supermarketu.

4 komentarze:

 1. O widzisz! To ja Mgłę oglądałem i niedawno dopiero dowiedziałem się że to było na podstawie działa Kinga :) Film mi się podobał :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film dobry, niemal w pełni pokrywa się z książką, tylko chyba zakończenie jest od reżysera, ale jest znacznie lepsze niż od Kinga. Ja serial na pewno sprawdzę. Liczę tylko, że będzie lepszy od Heaven i Under the Dome, bo seriale na podstawie Kinga to kicha straszna...

   Usuń
  2. Już kiedyś z Carmen o tym dyskutowałem - generalnie rzadko oglądam serial czy film. Chyba że leci w tv i akurat najdzie mnie by oglądać. Żeby "zmusić" się do obejrzenia czegoś na necie potrzeba u mnie sporo wysiłku, ponieważ zawsze znajdę inne zajęcie - głównie lepiej poczytać książkę niż oglądać :P Dlatego o serialach czy filmach nie podyskutujemy za dużo jeśli to jakieś nowsze :P No chyba że się zmotywuję i obejrzę :)

   Usuń
  3. Rzadko kiedy oglądasz filmy ogółem, czy tylko mówisz o ekranizacjach konkretnie?

   Usuń