środa, 22 lipca 2015

Plan wydawniczy Sandersona

Myślę, że znajdą się osoby, które jak ja ucieszą się z poniższej wiadomości. Otóż, Andrzej Miszkurka zapytany przedstawił na forum Maga plan wydawniczy na przyszły rok, dotyczący książek Brandona Sandersona . A prezentuje się on tak:

 • Stop prawa (styczeń),
 • Shadows of Self (marzec),
 • Bands of Mourning (maj),
 • Elantris + The Emperror's Soul (lipiec) - to pod warunkiem, że agent autora zgodzi się na takie połączenie,
 • Oathbringer (jesień 2016).
 Kto się cieszy oprócz mnie?

18 komentarzy:

 1. Haha ;) Nic nie przebije Twojej radości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. :P

   Usuń
  2. Hehehe, cieszę się, bo chcę koniecznie te "Elantris" przeczytać, które siedzi mi w głowie jakoś od 1,5 roku. :) Na allegro się pojawia, ale za spore kwoty. A tu jest plan z drugą książką z tego świata w jednym wydaniu, i kolejne części ze świata "Ostatniego imperium", które niedawno recenzowałem, i które mi bardzo przypadło do gustu. Ten "Oathbringer" to ma być 3-cia część "Archiwum burzowego Światła" :)

   Usuń
 2. Ja się chyba cieszę. Właśnie jestem na etapie przypominania sobie, dlaczego lubię Sandersona.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co czytałaś od niego? Pewnie "Drogę królów" i "Słowa światłości". :)

   Usuń
  2. Nie,"Elantris" (choć te dwie też mam w planach).;) Całe lata temu. A teraz czytam "Z mgły zrodzonego" i zastanawiam się, dlaczego tak długo czekałam z powrotem do autora. Pewnie dlatego, że w żadnej z okolicznych bibliotek nic poza "Elantris" nie mieli.

   Usuń
  3. I jak, podobało się to Elantris?
   "Z mgły zrodzony" świetny, w ostatnich dniach przeczytałem i naprawdę konkret. :)

   Usuń
  4. Wtedy bardzo. Teraz nie wiem, czy nie odebrałabym go jako nieco naiwnego. Choć system magiczny uważam za jeden z najciekawszych jaki znam. Chyba sobie powtórzę jak wznowią.

   Usuń
  5. Kolega, który teraz obecnie czyta, twierdzi, że dla niego za bardzo przegadana. To jest rzecz gustu, bo ja lubię rozpisane książki. I prawdę mówiąc nie odstrasza mnie ten negatyw o Elantris, bo dalej czekam na tę książkę, także będzie może okazja sprawdzić to w jednym czasie :)

   Usuń
  6. Ja uwielbiam opasłe tomiszcza, z dobrymi i ciekawymi opisami, nawet jeśli mogłoby być ich mniej, to wolę jednak takie bo można lepiej poznać i poczuć świat, który na dłużej pozostaje w mojej pamięci :)

   Usuń
  7. Zgadzam się. W przypadku fantastyki i powieści historycznych to konieczność. Fantasy to w ogóle najlepiej jak są grube i mają co najmniej 3 tomy. :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. No Ty byś mnie rozczarowała, gdybyś nie wyraziła radości z tego powodu. Także wcale mnei ona nie dziwi. :D

   Usuń
  2. Skaczę z radości po prostu <3

   Usuń
 4. Co tam Sanderson skoro za dwa tygodnie wychodzi nowe wydanie "Ilionu" Dana Simmonsa:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sierpień jest mocny: nowe książki Dicka, Abercrombiego, Simmonsa i Sandersona. Będzie co czytać. Z Maga ostry duet Sanderson-Simmons, jedyne SS, które akceptuję. :)

   Usuń
 5. Nie mogę się doczekać w sierpniu kolejnego tomu Sandersona <3
  U mnie październik będzie srogi bo conajmniej 3 książki wychodzą co chce kupić: 3 tom Sandersona, Tron z czaszek cz.2 i pewnie Wodny Nóż :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To zobacz na moje zapowiedzi na sierpień... Sram, bo nie wiem skąd kasę wezmę, a jak nie kupię to mnie nerwy wezmą. :P

  OdpowiedzUsuń