piątek, 1 maja 2015

Zdobycze kwietnioweAros.pl - zakupy w jednym z najtańszych sklepów internetowych:

Bernard Cornwell - Rok 1356
Stephen King - Rok wilkołaka
Andy Weir - Marsjanin (moja recenzja)

Wydawnictwo Rebis - egzemplarz recenzencki otrzymany od Wydawnictwa:

Joe Abercrombie - Pół króla (moja recenzja)

Wydawnictwo Mag - egzemplarze recenzenckie otrzymane od Wydawnictwa:

Sheri S. Tepper - Trawa
Neil Gaiman - Drażliwe tematy: Krótkie formy i punkty zapalneW tym miesiącu nowe nabytki trzech ulubieńców: Kinga, Cornwella i Gaimana. Każdorazowo chwile spędzone z nimi są bardzo udane, a przynajmniej dobre na tyle, że człowiek potrafi się wyluzować. Jak nie znacie żadnego z nich to zachęcam: King - jego zna chyba każdy, mistrz horroru, który w zasadzie horrorów nie napisał za wiele (chociaż są bardzo dobre), ale Mistrzem jest rzeczywiście, więc warto się z nim zapoznać; Cornwell - świetny pisarzy powieści historyczno-przygodowych, które mega odprężają i pozwalają choć na chwilę odsunąć problemy na bok i cieszyć się lekturą; Gaiman - pisarz magik, który czaruje piórem, jak czarodziejską różdżką i porywa swoimi książkami fantasy. Książki każdego z nich w dużej ilości są przeze mnie zrecenzowane zarówno na LubimyCzytać.pl, jak i po trosze tutaj, więc możecie coś poczytać, i może akurat Was zachęcę. 

Najbardziej jednak byłem ciekaw w tym miesiącu Marsjanina, który w istocie okazał się być kapitalną lekturą! - o czym napisałem w recenzji. Bez wątpienia będzie to jedna z najlepszych książek przeczytanych w 2015, a jeszcze w tym roku szykuje się ekranizacja Ridleya Scotta! Trawa, która jest jedną z pierwszych pozycji nowej serii Artefaky, wydanej przez Wydawnictwa Mag, zajmuje mnie w chwili obecnej i jest naprawdę ciekawie. :)

Muszę jeszcze odnotować jedną bardzo ważną rzecz. Jak widać pojawił się u mnie jeszcze nowy Abercrombie, wydany przez Dom Wydawniczy Rebis, które wysłało mi książkę Pół króla, jako materiał recenzencki, z czego się cholernie ucieszyłem i liczę bardzo, że ta współpraca będzie kontynuowana. :)

4 komentarze:

 1. "Marsjanin" - czytałabym :)
  Mam nadzieję, że w maju będziesz zadowolona jeszcze bardziej ze swoich zdobyczy. :)

  Pozdrawiam,
  books-culture.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinienem być zadowolony, ale to się jeszcze okaże. :P

   Usuń
 2. Gratuluję zdobyczy, życzę kolejnych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Hehe, niestety 1 z 5 książek, która ewentualnie może Cię zainteresować (pod warunkiem, że lubisz powieści historyczno-przygodowe), skoro nie czytasz fantastyki, ale może tym Cornwellem Cię przekonam, jak przeczytam i odpowiednio ujmę wrażenia w recenzji. :P

   Usuń