wtorek, 30 września 2014

Szykuje się nowy Miéville od Zysku!

Toromorze - właśnie otrzymałem informację, że będzie to nowa powieść, którą wyda Wydawnictwo Zysk i S-kaw listopadzie!. :)

Autor: China Miéville
Tytuł oryginału: Railsea
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Data wydania: listopad 2014
Oprawa: miękka
Stron: 421
Opis:

"Z pokładu kretownika Medes, Sham Yes ap Soorap obserwuje swoje pierwsze łowy na kretoryje. Olbrzymie krety wynurzające się z ziemi, harpunnicy mierzący do swych ofiar, wielka bitwa zakończona śmiercią jednej i chwałą drugiej strony. A jednak... nieważne, jak bardzo spektakularny jest to widok, Sham nie może się pozbyć wrażenia, że życie nie kończy się tylko na bezkresnych połaciach toromorza, nawet jeśli kapitan Medesa wciąż myśli tylko o wielkim, żółtawym krecie, który wiele lat temu pozbawił ją ręki. Gdy trafiają na wrak rozbitego pociągu, Sham odnajduje w jego szczątkach niezwykłe znalezisko – serię zdjęć przedstawiających coś niemożliwego. Już wkrótce sam staje się celem poszukiwań – ścigają go piraci, kolejarze, potwory i poszukiwacze odzysku i wygląda na to, że ta przygoda na zawsze zmieni nie tylko życie Shama. Może odmienić całe toromorze...

„Śledząc tę fascynującą opowieść, czytelnik co chwila przypomina sobie nazwiska innych znanych twórców, nie tylko Hermana Melville'a, ale także Franka Herberta, autora Diuny... Miéville ma szczególny dar nawiązywania do innych książek, jednocześnie przesycając opowieść swoim własnym, niepowtarzalnym stylem".               

                                                                                                                                    
"Los Angeles Times"Planowany jest też dodruk ciężko dostępnej książki "Blizna", która jest drugą częścią cyklu fantasy "Nowe Crobuzon". Dodruk ma być w styczniu 2015. :)

Źródło: http://www.zysk.com.pl/

6 komentarzy:

 1. Gdzie można przeczytać tę informację o dodruku Blizny??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma oficjalnie nigdzie zamieszczonej takiej informacji. Uzyskałem ją bezpośrednio od Wydawnictwa komunikując się z nimi drogą mailową. Jest to jednak, moim zdaniem, pewna informacja, bo oprócz mnie jeszcze 3 innych znajomych specjalnie naciskało Zysk, żeby uzyskać taką informację i wszyscy otrzymaliśmy tę samą, a pisaliśmy w różnym czasie. :)
   Rozumiem, że nie czytałeś(aś) jeszcze drugiej części cyklu? :)

   Usuń
 2. W takim razie trzymam ich za słowo. I już nie mogę się doczekać. Właśnie jeszcze nie czytałam żadnej części, ze względu na to, że nie jestem w stanie ich skompletować. Na allegro Blizna jest wystawiona za 150 zł (sic!). Będę więc cierpliwie czekać, aż pojawi się wznowienie. Nie lubię nie dokańczać ani przerywać cyklów... Już mi w zupełności wystarczy, że czekam na Kroniki Królobójcy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, bo jak tylko się to pojawi to od razu kupuję i z miejsca zaczynam czytać. A Tobie polecam zaryzykować i skusić się do tego czasu na "Dworzec Perdido" bo jest bardzo dobrą książką. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się nieco więcej, to napisałem co nieco na ten temat:
   http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2014/10/dworzec-perdido-china-mieville-recenzja.html

   Również nie cierpię zaczynać nieskończonych cyklów, toteż po Martina i Lyncha nie sięgam. Ale odnośnie Mieville'a w najgorszym wypadku można poszperać na necie i "Bliznę" znaleźć w ebooku,chociaż wierzę, że to jednak dodrukują. :) Wierzę również, że Hobb będzie się dobrze sprzedawać i Mag pokusi się nie tylko o wznowienie istniejącej już na naszym rynku serii, ale także o wydanie czegoś nowego. :)

   Usuń
  2. Widzę na Biblionetce jakie ma oceny, ale nie dam się dopóki nie będę mieć w rękach wszystkich trzech tomów. :) A Hobb wspominam bardzo dobrze. I jeżeli Mag zdecyduje się na wydanie czegoś nowego to ustawię się pierwsza w kolejce po zakup. :))

   Usuń
  3. Hehehe, w porządku, jak uważasz. W takim razie pozostaje mi trzymać kciuki za to, że ten dodruk faktycznie się pojawi, i liczę na to, że podzielisz się opinią na temat już przeczytanego "Dworca Perdido". :)

   Usuń