wtorek, 30 września 2014

Zapowiedzi Papierowego Księżyca

1.  Na ostrzu noża - wyczekiwany cykl autora dobrze przyjętej książki "Siedem minut po północy".

Autor: Patrick Ness
Tytuł oryginału: The Knife of Never Letting Go
Seria: Ruchomy chaos, tom: 1
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Data wydania: 15.10.2014
Oprawa: miękka
Stron: 500
Cena: 39,90 zł
Opis:

"Pierwszy tom bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej trylogii „Ruchomy Chaos” Patricka Nessa, uznawanej za jedną z najlepszych serii dla młodego czytelnika ostatnich lat. Poruszone w niej zagadnienia i literacki kunszt autora sprawiają, że jest idealną lekturą dla dorosłego czytelnika. Prawa do jej sfilmowania zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi "Igrzyska Śmierci".

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że miszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest."


2. Pieśń krwi -  bardzo ciekawie zapowiadający się cykl fantasy.


Autor: Anthony Ryan
Tytuł oryginału: Blood song
Seria: Kruczy cień, tom: 1
Data wydania: 22.10.2014
Oprawa: miękka
Opis:


„Pieśń krwi” to jeden z najbardziej spektakularnych debiutów epickiej fantasy ostatnich lat.
Wydany własnym sumptem przez brytyjskiego autora pierwszy tom trylogii „Kruczy cień” zdobył sobie tak wielką popularność wśród miłośników gatunku, że wkrótce o Anthony'ego Ryana upomniały się największe wydawnictwa literackie – autor podpisał kontrakt z wydawnictwem Penguin, a prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów. Powieść porównywana jest do twórczości Patricka Rothfussa i Marka Lawrence'a.
To fantasy pełna złowieszczych intryg, odgłosu szczęku mieczy, pradawnej magii i dynamicznej akcji.
Nowy klasyk gatunku.
Szósty Zakon włada mieczem sprawiedliwości, nie mając litości dla wrogów Wiary i Królestwa.
Vaelin Al Sorna miał tylko dziesięć lat, gdy ojciec porzucił go przed żelazną bramą Szóstego Zakonu. Bracia Szóstego Zakonu poświęcają życie bitwie, Vaelina czeka więc wiele lat ciężkiego treningu, który ma go przygotować na ciężki, wstrzemięźliwy i pełen wyrzeczeń los Wojownika Wiary. Odtąd nie będzie miał już żadnej rodziny poza tą zakonną.
Ojciec Vaelina był Lordem Bitew w służbie Króla Janusa, władcy zjednoczonego królestwa. Vaelin, pozbawiony primogenitury i pozostawiony na progu Szóstego Zakonu niczym zwykły podrzutek, znienawidził go tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jednak pewnego dnia, odwiedzając dawny Zakon swojej ukochanej, nieżyjącej już matki, chłopak pozna prawdę, która wprawi go w zakłopotanie, prawdę, przy której zblednie wszystko inne: Vaelinowi Al Sornie przeznaczona jest przyszłość, której nie jest jeszcze w nawet stanie pojąć. Przyszłość ta odmieni nie tylko losy królestwa, lecz także całego świata."

Źródło informacji: www.papierowyksiezyc.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz