środa, 29 maja 2024

WŁÓCZĘGA - Bernard Cornwell [opinia]

Tytuł oryginału: Vagabonda
Cykl: Saga o Świętym Graalu (tom: 2)
Wydawnictwo: Hi:Story
Tłumaczenie: Marta Magdalena Borkowska
Liczba stron: 485
Gatunek: Powieść historyczna
Moja ocena: 6/6

"Włóczęga" to kontynuacja przygód angielskiego łucznika Thomasa, który wplątał się w wojnę angielsko-francuską i walkę o zdobycie świętego Graala. Po zwycięstwie Anglików w bitwie pod Crecy, księstwo angielskie postanawia kontynuować marsz i podbijać kolejne tereny w Normandii i Pikardii. Pokonani i przerażeni Francuzi szukają zaś pomocy u Szkotów, którzy chętnie zawiązują sojusz i włączają się do wojny z Anglią.

Thomasowi udało się pomścić rodzinę i teraz razem z ukochaną Eleanor i księdzem Hobbe'em wyruszają w poszukiwania Graala. Nie widzą jednak, że na drodze stanie im dominikanin Bernard de Taillebourg, który za wszelką cenę będzie chciał pokrzyżować im te plany i samemu zdobyć święty artefakt. 

Drugi tom to dalsza część fascynującej historii  i przygód barwnego młodego bohatera, którego już zdążyliśmy poznać i polubić. Bernard Cornwell ma niezwykłą lekkość w tworzeniu bardzo wciągających i czarujących historii, plastycznych bitew i ciekawych postaci, co wszystko razem przekłada się na świetną lekturę idealną na każdą porę roku. Nie wiem, która to już książka i cykl z kolei, które mam za sobą od tego autora, ale nie zastanawiam się nad tym specjalnie, bo po pierwszej sięgam po każdą kolejną w ciemno i zawsze bardzo dobrze się bawię. Jeśli szukacie ciekawe historycznego cyklu z czasów średniowiecznych z udziałem Anglii i Francji to bardzo polecam. ;)

Saga o Świętym Graalu:

1. Rycerz
2. Włóczęga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz