środa, 30 października 2019

Zapowiedzi listopadowe

W porównaniu do października w listopadzie liczba książek, które mnie zainteresowały i koniecznie muszę mieć jest stosunkowo niewielka. Tylko trzy, dwie nowości i jedno wznowienie. Ale za to jakie trzy! Czekam i rzucam się na to jak Reksio na szynkę. Oto one:

13 listopada
„W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”.
Załoga transportowca „Nostromo” odbiera tajemniczy sygnał pochodzący z nieznanej planety. Po wylądowaniu na jej powierzchni odkrywają wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez nieznaną formę życia. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.

Uhtred odzyskał ziemie o granicach starannie oznaczonych kamieniami i groblami, dębami i jesionem, mokradłami i morskim brzegiem. Odzyskał Bebbanburg. Odzyskał dom.
Starzy wrogowie nie dają jednak za wygarną. Zjawiają się też nowi – armia wojowników przekonanych, że są wilkami, i gotowych zabić każdego, kto stanie im na drodze. Dowodzi nimi brutalny Sköll, który zamierza zostać królem Northumbrii. Uhtred musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by przeżyć.

Wyjątkowe wydanie ze specjalnym wstępem Francisa Forda Coppoli przygotowanym z okazji pięćdziesięciolecia wydania Ojca Chrzestnego.
W skład trylogii wchodzą trzy powieści Mario Puzo: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk oraz Omerta. Na podstawie każdej z nich powstały cieszące się ogromną popularnością ekranizacje.
Trzy porywające opowieści o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci, w których Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.


Źródła okładek i opisów:
www.otwarte.eu
www.vesper.pl
www.wydawnictwoalbatros.com


A na co wy czekacie w listopadzie? :)

18 komentarzy:

 1. Jak dla mnie, to będzie Cornwell i "Ojciec Chrzestny". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojca chrzestnego mam w poprzednim wydaniu, więc nowe mi niepotrzebne, Obcy dotarł wczoraj i teraz już będę tylko czekać na Cornwella :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, mam te książki w oddzielnych wydaniach :)

   Usuń
  2. Tak myślałem, bo nie kojarzę, żeby taki omnibus był złożony z trzech. Ja mam tylko Ojca w tym twardym wydaniu czarno-białym, podobny styl, co Rodzina. Ale to nie szkodzi, bo pozostałych 2 części nie mam, więc tylko mi się Ojciec zdubluje. A te wydanie zbiorcze ładne bardzo i muszę je mieć. :)

   Usuń
 3. Być może Ojciec chrzestny ale nie w tym roku. Poza tym cena okładkowa zwala z nóg.
  Z innych rzeczy: nowy Minier, kolejna Le Guin (Orsinia), kolejny Vonnegut (Matka noc) oraz, prawdopodobnie, "Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia" Carla Sagana. Choć nie wiem na ile jest to aktualna pozycja po 20 latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na bogato. Będzie co czytać. :)

   Usuń
  2. Nie wszystko od razu, najszybciej pewno Minier. Choć, jeśli chodzi o kryminały, to jeszcze wczorajsza premiera, Rytuały wody, jest wysoko na mojej liście :) Aha i do kupienia jeszcze Dukaj bo liczyłem mocno, że po targach w KRK Literackie rzuci jakieś pobazgrane egzemplarze do ich sklepu więc nie brałem na razie.

   Usuń
  3. Jak rzuci Literackie to daj znać, bo ja tego Aksalota jeszcze nie mam. ;)

   Usuń
  4. Pamiętam Ziom ale chyba nic z tego tym razem. Już by coś było, wysłałem też zapytanie na fb i pozostało bez odpowiedzi.

   Usuń
  5. Spoko, to się kupi w grudniu lub styczniu na spokojnie. :)

   Usuń
 4. Listopad nie rzucił mnie wydawniczo na kolana - może sięgnę po "Całą Orsinię" Le Guin, kusi mnie "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena" Larsa Simona oraz "Thrawn" Timothy'ego Zahna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic oprócz tej Le Guin nie kojarzę, będę musiał zagościć w Twoje progi. :)

   Usuń
 5. Fajnie, że Ojciec Chrzestny https://kinonline.pl/filmy/ojciec-chrzestny/ jest tu do obejrzenia bez limitu

  OdpowiedzUsuń