piątek, 16 października 2015

Sanderson w styczniu

Z mgły zrodzeni Sandersona wrócą w przyszłym roku w kontynuacji:

Tytuł: Stop prawa
Cykl: Ostatnie imperium (tom: 4)
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa: twarda  
Ilość stron: 304
Cena detaliczna: 29,90 zł

"Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.

Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.

Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy, Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice Miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy."


17 komentarzy:

 1. Ile tomów jest w tej serii? Myślałam, że są tylko 3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest to samo jakby uniwersum, ale Stop prawa otwiera nową trylogię, która dzieje się 300 lat po Bohaterze Wieków :)

   Usuń
  2. Jest ich 6. Tylko tak jak pisze Łukasz 2 x 3, bo to dwie trylogie z tego samego świata. :)

   Usuń
 2. Czekam, czekam, czekam. Wiesz o tym, prawda? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem. Nie wiedziałem natomiast, że to takie krótkie. Dla Ciebie jeden wieczór, dla mnie ze 2-3. :)

   Usuń
  2. Też się zdziwiłam widząc objętość :D
   Podeślesz mi swój adres na mejla? ;)

   Usuń
  3. Aż spojrzałem z ciekawości na zagraniczne wydania, ile stron mają pozostałe dwie:
   Shadows of Self - 383 s.
   Bands Mouring - s.336

   Czyli gdyby to dodać to stron by wyszło niemal idealnie na jeden, 4-ty tom. :)

   Usuń
  4. Hm. To prawda. Ale to zawsze po trzy razy 30 zł w kieszeni, a nie raz po 49...

   Usuń
  5. No właśnie, więc mogli spokojnie zrobić z tego tom 4 i koniec. :) Ale mi tam akurat miejsca, ni kasy na Ostatnie imperium nie szkoda. :)

   Usuń
 3. Wiesz co mi się podoba Kamil? Że cena jest dostosowana do zawartości, że jest 30 zł a nie jakaś wygórowana cena bo i tak by się sprzedało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 350 stron jest bodajże 30 zł. W każdym razie Mag ma bardzo dobre ceny książek, patrząc na wydanie. Nigdy na to nie narzekałem.

   Usuń
 4. Po co marnować czas na sprawdzanie stron wydawnictw skoro można śledzić Twojego bloga? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób zwraca uwagę na liczbę stron bardziej niż na cenę. Pewnie zauważyłeś, że w recenzjach też o tym nieraz piszę. Ludzie lubią wiedzieć takie rzeczy jak liczba stron, rodzaj okładki, z jakiego wydawnictwa, bo wielu z nich jest leniami i nie chce się nawet 1 min więcej poświęcić na doczytanie więcej na jej temat. :)

   Usuń
  2. Dlatego doceniam Lubimy Czytać - jedno kliknięcie więcej i mam szczegółowe dane. :P

   Usuń
  3. Na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do LC, bo ja wychowany byłem na biblionetka.pl Ale to właśnie na LC zacząłem dopiero jakieś początkowe opinie dawać. Fajny serwis, ale korzystam niezmiennie z obu, bo się uzupełniają. :)

   Usuń
  4. Ja się do Biblionetki przekonać jakoś nie mogę - jest dla mnie trochę zbyt toporna, mało funkcjonalna (coś, co mnie swego czasu też w LC irytowało, chociaż już to naprawili - brak podpowiedzi w wyszukiwarce) a wyszukiwarka ogólnie jest... hmm... dziurawa? :P Np. po wpisaniu tytułu "Straż, straż!" nie wyskoczy Pratchett w żadnym z 26 wyników.

   Usuń