piątek, 8 maja 2015

Zysk wyda nowego Sandersona i Martina

W zapowiedziach Wydawnictwa Zysk i s-ka pojawiły się dwie nowe pozycję. Pierwszą z nich jest książka Brandona Sandersona Stalowe serca, która otwiera nowy cykl Reckoners. Drugą natomiast pozycją jest Wieża asów  pod redakcją George'a R. R. Martina, która jest kontynuacją serii Dzikie karty. Obie książki mają pojawić się 8 czerwca, a tak prezentują się okładki i zarys fabuły:

W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem.

Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami. Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Wieża asów opowiada ich historię.

Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach przed ocalonych dotknął nowy koszmar Z otchłani kosmosu przybywa Rój - śmiertelne zagrożenie zdolne zniszczyć całą planetę. Asowie i dżokerzy muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści, by stanąć do bitwy, której nie mogą przegrać…

Wśród autorów Wieży asów znajdziemy prawdziwych „gigantów” literatury science fiction i fantasy: George’a R. R. Martina, Rogera Zelazny’ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa.

6 komentarzy:

 1. MAG dziwnie odpuszcza młodzieżówki "swoich" autorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tego nie rozumiem. Podobnie było z Abercrombiem, ale wysunąłem taki zarzut w stronę Andrzeja Miszkurki i dostałem odpowiedź, że młodzieżówek nie wydają, ale jak się będą sprzedawać dobrze u innego wydawcy to dobrze dla nich (Maga), bo automatycznie zwiększy się popularność książek tego autora wydanych przez nich. Czy ja wiem, czy to dobry pomysł? Jak dla mnie "Pół króla" przyjęło się dobrze i wiele osób bierze tę książkę do recenzji, chociaż nie muszą, więc to o czymś świadczy.

   Usuń
  2. Cóż, AM chyba wie co robi, to w końcu jego praca ;) A Sandersona, obecnie u nas, reklamować zbytnio nie trzeba. Poza tym nigdy nie wiadomo kto ile zapłacił za prawa. Przy okazji Bacigalupiego napisał kiedyś, że wzięli "Złomiarza" w pakiecie z "Nakręcaną...", żeby agent nie organizował przetargu na kolejne książki. Nic to nie dało i za prawa do "Zatopionych miast" WL zapłaciło więcej niż kosztowała "Nakręcana.." razem z całym zbiorem opowiadań ;) Zresztą, niezbyt się to WL opłaciło bo ponoć agent zażądał potem aby kolejna książka Paolo była wydana przez MAGa ;)

   Usuń
  3. Racja, zna się. Ale ma to też jeden spory plus, bo to, co wydają inne wydawnictwa pojawia się już teraz, a Mag mógłby to wydawać dłużej. Zawsze lepiej jak jednego autora wydaje kilka wydawnictw, bo jest szansa, że ta twórczość u nas pojawi się w całości, albo w większości. Inna sprawa jednolitości wydań, okładek, tłumaczeń etc.

   Usuń
 2. Wieża Asów wcale nie jest książką Martina. To Antologia pod redakcją Martina, w której znajdzie się m.in. jego opowiadanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiem. Robiłem chyba z 5 razy edycję i musiałem usunąć tę informację przy którejś z nich. Dzięki za czujność i uwagę. ;)

   Usuń