środa, 8 kwietnia 2015

Znamy okładki kolejnych Artefaktów :)

Wczoraj w newsletterze Maga pojawił wysyp świetnych informacji. Najważniejsze z nich dotyczą serii Artefakty. Znane są 2 nowe okładki i krótkie opisy, które przedstawiam Wam w rozwinięciu tego posta. ;)
Drugie odkrycie ludzkości/Norstrilia to wydanie zbiorcze najlepszych opowiadań Cordwainera Smitha i jego niezwykłej powieści "Norstrilia". Smith jest autorem, który nie miał do tej pory szczęścia do wydawców w Polsce, a szkoda, bo trudno znaleźć równie osobliwą i niesamowitą wizję kosmosu przyszłości. Drugą pozycją jest Przedrzeźniacz Waltera Tevisa, dystopia, która porusza, zmusza szare komórki do zwiększonego wysiłku i zapowiada smutną przyszłość, która, niestety, może stać się rzeczywistością. 

W umierającym świecie, w którym ludzie są odurzeni narkotykami i pogrążeni w elektronicznej błogości, gdzie nie ma sztuki, literatury i nie rodzą się dzieci, gdzie niektórzy wolą dokonać samospalenia niż dalej żyć, Spofforth jest najdoskonalszą maszyną, jaką kiedykolwiek stworzono. Mimo tego ma tylko jedno, niemożliwe do spełnienia pragnienie – chce przestać istnieć. Jednak nawet w tych ponurych i przygnębiających czasach pojawia się iskierka nadziei, którą stanowią namiętność i radość, jakie pewien mężczyzna i pewna kobieta odkrywają w miłości i książkach. To nadzieja na lepszą przyszłość, a może nawet nadzieja dla Spoffortha.  

Wydawnictwo przedstawiło także jedną z ilustracji do Illionu Dana Simmonsa, którego okładkę prezentowałem Wam niedawno. Tak prezentuje się jedna z ilustracji do tej książki:


Dodatkowo informacja dla fanów rosyjskiego pisarza fantastyki. W czerwcu ma się pojawić Szósty patrol z nową okładką. Mają być dwie. Pierwsza z nich tak wygląda:W kolejnym newsletterze pojawić się ma druga. ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz