piątek, 30 października 2015

Zapowiedzi listopadowe

Tradycyjnie jak co miesiąc kilka pozycji, które mnie interesują, a być może i Was też będą, w listopadzie. W tym miesiącu jest tylko jedna pozycja, bez której nie wyobrażam sobie spędzić listopada, bo z niecierpliwością czekam na tę książkę od zapowiedzi. Jest to oczywiście Bazar złych snów Stephena Kinga - i chyba nikogo to specjalnie nie dziwi? :D Dawno nie czytałem opowiadań mistrza, więc zobaczymy co tym razem zmajstrował?!


Oprócz Kinga jestem zainteresowany od jakiegoś czasu i przeczytam:
 1. Ursula K. Le Guin - Sześć światów Hain (klasyk do nadrobienia),
 2. J.R.R. TolkienBeowulf oraz Sellic Spell (szarpię od Tolkiena wszystko, co tylko się u nas pojawi, więc nawet ten poemacik chętnie sprawdzę, chociaż nie priorytetowo),
 3. Harper Lee - Zabić drozda (kolejny klasyk i spora zaległość do nadrobienia),
 4. Salman Rushdie - Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy (myślałem nad "Szatańskimi wersetami", ale to większe format, więc chyba najpierw postaram się poznać Rushdiego za sprawą tej książki.
 

A Wy na co czekacie w listopadzie? Są tu jacyś psychofani Kinga!? :)

17 komentarzy:

 1. Ja Kinga pewnie przeczytam, ale jeżeli pojawi się w bibliotece. Chyba że za jakiś czas trafi się w dużej promocji - nie mam wielkiego parcia, że muszę to przeczytać natychmiast po premierze. "Hain" biorę. "Zabić drozda" już czytałam - znakomita książka! Może nawet sobie kupię, bo nie mam własnego egzemplarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie na nieprzeczytane.pl będzie od razu 35% mniej. ;)
   Wymagające te "Zabić drozda"? :)

   Usuń
  2. Nie, przynajmniej nie w sensie formy.

   Usuń
  3. I tak bym to przeczytał. Ale pytam z ciekawości. :)

   Usuń
 2. Le Guin i Tolkien - chyba jak dostanę stypendium na co bardzo liczę od razu kupuję sobie jako nagrodę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dwie ładne cegiełki wylądują na półce. :)

   Usuń
  2. No dokładnie :) Idealne miejsce mam nawet dla nich :D

   Usuń
  3. Znajdzie się w tym gąszczu, który masz? :) Ty już chyba coś tam powinieneś powoli kombinować z nowym regałem, co? :)

   Usuń
  4. Nowy regał będzie na swoim :P Nie no miejsca troszkę mam, ale w zabudowanej szafie. Tylko musiałbym tam bardziej skompaktować wszystko i na 10-20 książek miejsca starczy :) Ale jeśli kupię Le Guin i Tolkiena plus kilka później i na święta dostanę, to trzeba będzie kombinować już by to upchnąć :D

   Usuń
  5. Ostatnio przeglądałem foty i widziałem regał, jak ledwo co kupiłem i poukładałem to co miałem. Taki pusty jeszcze. A teraz oblepiony jak pieron. :)

   Usuń
  6. U mnie wstawić do pokoju by się dało, ale już dość na siłę. Pewnie niedługo książki będą koczowały na podłodze, ale mam nadzieję mieć na swoim regał duży by wszystko moje i dziewczyny zmieścić. Ona będzie miała może ciut mniej niż ja, więc znajdź teraz regał na jakieś 500-600 książek i miejsce na te co przybędą :D

   Usuń
  7. Trzeba kombinować. :)

   Usuń
 3. Sama nie wiem co chcę z listopadowych, bo nawet nie wiem co wychodzi :o jawna ignorancja. Jutro muszę nadrobić i posty napisać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie wiesz? Wiesz. Kingowe opowiadania trzeba poznać. :P

   Usuń
  2. Ja za opowiadaniami nie przepadam :D Ale Kinga jeszcze coś przeczytam, specjalnie dla Ciebie :D

   Usuń
  3. Super. Szkoda, że Ci ten "Wielki marsz" nie przypasował jak chciałem. Ale King ma tyle książek, że z pewnością coś dla Ciebie znajdziemy. :)

   Usuń
 4. Psychofanem Kinga może nie jestem, ale cenię jego twórczość i czekam na "Bazar". I koniecznie, choć nie wiem kiedy " Sześć światów Hain", klasyk, który chcę nadrobić.

  OdpowiedzUsuń