czwartek, 9 lipca 2015

Dym i lustra - premiera

Kolejna książka Gaimana w sprzedaży. Tym razem jest to zbiór opowiadań Dym i lustra, który został wznowiony przez wydawnictwo:


Tytuł oryginału: Smoke and Mirror  
Tłumaczenie: Paulina Braiter  
Oprawa: twarda      
Ilość stron: 384   
Cena detaliczna: 35,00 złPremiera została przesunięta. Książka miała być 3 lipca, jednak oficjalnie pojawiła się dopiero dzisiaj.

6 komentarzy:

 1. Czytałam Gaimana Księgę Cmentarną. Podobało mi się i po coś na pewno jeszcze sięgnę :D Ale do szpiku kości nienawidzę opowiadań. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księga cmentarna to najsłabsza rzecz, jaką czytałem. Jeśli lubisz tak fantasy Kyou, to koniecznie ustaw sobie za priorytety Amerykańskich bogów i Nigdziebądź. Dwie kapitalne książki. AB to jedna z najlepszych książek, jakie czytałem kiedykolwiek i jestem niemal pewny, że rozkochasz się Cieniu - głównym bohaterze książki. :)
   Ja może nie nienawidzę, ale mam problem z odczytywaniem ich tak, jak powieści. Myślę, że to kwestia po trosze wyczucia, po trosze czytania systematycznego krótkiej formy. Ale mimo wszystko myślę, że nie będę miał do nich nigdy takiego stosunku, jak do powieści, nawet jak te opowiadania rewelacyjny Gaiman pisze. :)

   Usuń
 2. Gaiman, o rany Gaiman <3
  Posiadam te piękne nowe wydania "Księgi cmentarnej", "Amerykańskich bogów" i "Nigdziebądź". Pierwszą jego książką jaką kupiłam była bajeczka "Odd i lodowi olbrzymi" kupiona chyba w kerfie na stosiku z wyprzedażą za 6zł? Tak, chyba 6 zł. Dopiero później mi odbiło ;) Kupiłam "Nigdziebądź', ale odradzili mi od tego zaczynać, więc zażyczyłam sobie "Amerykańskich bogów" i "Księgę cmentarną" (nie wiedziałam, że Księga jest najsłabsza...). Teraz poluję na "Chłopaków Anansiego" i Koralinę (której nigdzie nie mogę znaleźć!) Może wznowią ją w nowej szacie graficznej, oby tylko nie tych pań z wężami na głowach :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już po pierwszej linijce widzę Ami, co pozytywnego robi z Tobą Gaimana. :)
   Dlaczego odradzali Ci czytać Nigdziebądź na początek?
   Księga cmentarna jest najsłabsza w moim odczuciu, spośród tych, które przeczytałem. Ale wbrew temu jest to dobra książka, napisana w typowym (magicznym) gaimanowskim stylu. Tyle, że skierowana jest głównie do młodziutkiego czytelnika, a ja tak średnio przepadam za takimi książkami.
   Chłopaków masz też możliwość kupić w tym nowy, pięknym wydaniu, a z Koraliną może być problem, ale ja myślę, że Mag wznowi to w przyszłym roku, bo oni wszystko teraz wznawiają, jak widać. :)

   Usuń
  2. Twierdzili, że najlepsi są Amerykańscy bogowie, że jeżeli ich przeczytam - to przepadnę ;)
   To nic, że preferowanym odbiorcą powinien być młody czytelnik, czasem lubię się przenieść do innego świata, nawet mniej wymagającego ;)
   Ciekawe jaką okładką obdarują Koralinę.... Już nie mogę się doczekać!

   Usuń
  3. I prawdopodobnie tak będzie, jeśli przeczytać AB, bo to nie jest klasyczne fantasty, tylko całkiem wymykające się z ram tego gatunku, czyli po prostu po gaimanowsku. :) Ta książka jest kapitalna. Uwierz mi i czytaj to czym prędzej. :P
   Ja wolę jednak książki, które nie tyle są skieorwane do dzieci, a bardziej gdzie dzieci, młodzież jest bohaterami, np. Wielki marsz i To - Kinga, Władcy Much - Goldinga, Ocean na końcu drogi - Gaimana, Jakiś potwór tu nadchodzi - Bradbury'ego, czy seria Ender - Carda. I to są książki świetne, które zawsze będę polecał. :)
   Póki co nic na ten temat nie wiadomo, ale zapytam o wznowienie tej ksiażki. ;)

   Usuń