poniedziałek, 13 października 2014

Po raz kolejny głośno o "Wiedźminie"

Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o najpopularniejszym polskim cyklu fantasy Andrzeja Sapkowskiego. "Wiedźmin" znany i wielbiony był przez czytelników fantastyki niemal od powstania. Do większego rozgłosu przyczyniła się niezbyt udana ekranizacja, która pojawiła się w 2001 roku. Jednak cykl trafił do świadomości wielu osób na całym świecie kilka lat później za sprawą kapitalnej gry studia CD Project, zyskując sobie mnóstwo fanów wśród graczy. Do tej pory powstały dwie części uwielbiane przez fanów gier na całym świecie, a kolejna część "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest planowana na przyszły rok, co wiąże się z ogromnym wyczekiwaniem ze strony graczy.

 Niedawno  pojawiły się w internecie informacje, że ruszyły wstępne prace nad aktorskim filmem "Wiedźmina", za który odpowiedzialny jest sam Tomasz Bagiński - sławny i bardzo dobry polski rysownik, animator i reżyser, znany głównie za sprawą filmu "Katedra", powstałego na podstawie opowiadania Jacka Dukaja, za który był nominowany do Oskara w 2012. Na stronie hatak.pl  możemy przeczytać więcej na temat tego projektu.

Nie jest to jednak koniec nowinek związanych ze sławnym cyklem. Bowiem na stronie cdblog dowiadujemy się, że: w dniach 17-18 października odbędzie się we Wrocławiu pierwsza na świecie konferencja naukowa poświęcona w całości Geraltowi z Rivii. Dlaczego my, naukowcy, zdecydowaliśmy się podjąć właśnie ten temat?

Jest to pierwsze takie wydarzenie humanistyczne, które odbędzie się w Europie! Pomyśleć tylko, że jeszcze dekadę temu o "Wiedźminie" i jego głównym bohaterze Geralcie mówiło się tylko z punktu widzenia literatury. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz