wtorek, 28 października 2014

Już w piątek pojawi się nowy Cobley i Mitchell!

1. Wschodzące gwiazdy - jeszcze w tym tygodniu trafi do sprzedaży trzecia część cyklu "Ogień ludzkości" Cobleya o międzygalaktycznej walce, która skupia się wokół planety Darien.

Autor: Michael Cobley
Tytuł oryginału: The Ascendant Stars   
Seria: Ogień ludzkości, tom: 3
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas   
Data wydania: 31.10.2014
Oprawa: miękka
Stron: 480
Cena: 39,00 zł
Opis:

"Gotowe do wojny floty grupują się wokół Darien. Wszystkie mają ten sam cel. Pragną przejąć kontrolę nad nowo odkrytą planetą i zyskać dostęp do potężnej broni w jej centrum. Despotyczna Hegemonia, która kontroluje większość znanych światów, chce również zająć i ten, ale mieszkańcy Darien nie mają zamiaru poddać się bez walki, od której wyników będzie zależała ich przyszłość.
Jednakże główni gracze nie mają pełnej kontroli nad sytuacją. Wrogie SI zinfiltrowały kluczowe umysły i mają tylko jeden cel, którym jest zniszczenie organicznego życia..."


2. Widmopis - kolejna pozycja autora kapitalnego "Atlasu chmur" i "Tysiąca jesieni Jacoba de Zoeta", która zapowiada się wyśmienicie!

Autor: David Mitchell
Tytuł oryginału: Ghostwritten  
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Anna Reszka 
Data wydania: 31.10.2014
Oprawa: twarda
Stron: 432
Cena: 39,00 zł
Opis:

"Sprawca zamachu w tokijskim metrze czeka na sygnał od swojego guru. Transmigrująca dusza poszukuje przypisanego jej ciała. Geniusz nauki włamuje się do światowego systemu satelitarnego. Bóstwo wyczerpane ciągłym powstrzymywaniem cywilizacji przed samozagładą szuka rady u radiowego didżeja..."


Jak zwykle wydawnictwo Mag daje swoim czytelnikom możliwość przeczytania fragmentu swojej książki. Zachęcam do zapoznania się z fragmentem Widmopisu.
A na forum Maga  Andrzej Miszkurka nie poprzestaje na przyszłorocznych zapowiedziach. Uśmiech 
Tym razem zdradził plany dotyczące pozycji, jakie mają pojawić się w latach 2015-2016 w najpopularniejszej serii fantastyki  "Uczta Wyobraźni". Będą to:

Clive Barker - Księgi Krwi Tom 1
Chris Beckett 0 Mother of Eden
Christopher Priest - Separation lub The Adjacent
David Mitchell - Bone Clocks
Neal Stephenson - Diamentowy wiek
Alasdair Gray - Lanark
Jeff Noon - Pyłki
Jeff Noon - Nymphomation

Do tego mają pojawić się ze 2 pozycje niespodzianki.  Uśmiech

Oczywiście będą to pozycje poza tymi już pewnymi, które mają pojawić się w styczniu, o czym pisałem jakiś czas temu  w tym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz