poniedziałek, 29 września 2014

Zapowiedzi Instytutu Wydawniczego Erica

Znamy 2 kolejne zapowiedzi od Instytutu Wydawniczego Erica, które pojawią się w tym miesiącu.

1. Ścieżki przeznaczenia - druga część cyklu "Samotny krzyżowiec", na którą czekam z niecierpliwością. Pierwsza część pt. "Miecz Salomona" to debiut autora, który okazał się całkiem udany. Tutaj możecie zapoznać się z moją recenzją do tej książki. :)

Autor: Marek Orłowski
Seria  Samotny krzyżowiec, tom: 1
Data wydania: 16.10.2014  
Oprawa: miękka
Stron: 368
Cena: 34,90 zł
Opis:

"Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem.

Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego.

Czarny Rycerz ma do spełnienia własną misję. Usiłuje ocalić z rąk asasynów największą z relikwii, zapewniającą władzę nad światem – Arkę Przymierza. Przedtem jednak musi umknąć z ponurej fortecy w górach An-Nusarija. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy? Czy przeklęty przed wiekami Miecz Salomona będzie posłuszny dłoni chrześcijańskiego rycerza?

Czy odwaga i zręczność w walce wystarczą, by pokonać wrogów posługujących się nie tylko stalą, ale i magią?"

2. Julian - ciekawie zapowiadająca się powieść historyczna, która już pojawiła się na naszym rynku kilka lat wstecz, ale nie spotkała się z dużą popularnością.

Autor: Gore Vidal
Tytuł oryginalny: Julian
Data wydania: 16.10.2014  
Oprawa: miękka
Stron: 600
Cena: 49,90 zł
Opis:

"Rzymski cesarz, filozof, żołnierz, reformator, poeta. Jedna z najbarwniejszych postaci starożytności. Geniusz wojenny dorównujący poziomowi Juliuszowi Cezarowi i Aleksandrowi Wielkiemu. Oddany bogom hellenistycznym, walczy z chrześcijaństwem. Traci życie w wieku trzydziestu dwóch lat.

Nad powieścią unosi się klimat końca starego świata zastępowanego przez coś gorszego. Poganie odchodzą stopniowo do przeszłości, a wraz z nimi gaśnie blask imperium, które już nigdy nie będzie tak silne jak niegdyś.

Vidal z kunsztem odtwarza realia epoki drugiej połowy IV w. n.e. „Julian” postrzegany jest jako jedna z najlepszych powieści historycznych przez niego napisanych."
Źródło informacji: www.wydawnictwoerica.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz