środa, 24 września 2014

Nowości od Mag-a

Dzisiaj do sprzedaży trafiły nowe książki od Wydawnictwa Mag:

1. Echopraksja - pozycja długo wyczekiwana przez fanów hard sf, "Ślepowidzenia" i Petera Wattsa, gdzie akcja toczy się równolegle do "Ślepowidzenia":

Autor: Peter Watts
Tytuł oryginału: Echopraxia
Seria: Uczta Wyobraźni
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Data wydania: 25.09.2014 
Oprawa: twarda
Stron: 352
Cena: 39,00 zł

Autor: Peter Watts
Tytuł oryginału: Echopraxia
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Data wydania: 25.09.2014  
Oprawa: twarda, z obwolutą
Stron: 432
Cena: 45,00 zł
Opis: 

"Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto „Echopraksja”, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, która nie zamierza się ujawnić.

Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami.

Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”.

Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu."


Niezwykle rzadko zdarza się, żeby wydawnictwo wypuszczało na rynek w dniu premiery dwa różne egzemplarze książki. W tym przypadku Wydawnictwo zrobiło ukłon w stronę fanów  "Ślepowidzenia" wydając "Echopraksję" osobno dla osób, które kupują książki z serii "Uczta Wyobraźni" ("Ślepowidzenie" było również w UW, teraz to egzemplarz trudno dostępny), oraz osobno dla tych, którzy wolą książki w większym formacie i  z obwolutą.

Możecie też przeczytać fragment tej książki wchodząc na ten link. :)   2. Uczeń skrytobójcy - wznowienie znanej serii fantasy o skrytobójcach:

Autor: Robin Hoob
Tytuł oryginału: Assassin’s Apprentice
Seria: Skrytobójca, tom: 1 
Tłumaczenie: Agnieszka Ciepłowska
Data wydania: 25.09.2014  
Oprawa: twarda
Stron: 448
Cena: 39,00 zł
Opis: 

"Pierwszy tom legendarnej serii fantasy. Jest w niej magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.

Młody Bastard to nieprawy syn księcia Rycerskiego. Dorasta na dworze w Królestwie Sześciu Księstw, wychowywany przez szorstkiego koniuszego swego ojca. Ignoruje go cała rodzina królewska oprócz chwiejnego w swoich sądach króla Roztropnego, który każe uczyć chłopca sekretnej sztuki skrytobójstwa. W żyłach Bastarda płynie błękitna krew, ma więc zdolność do korzystania z Mocy."


Tutaj również możecie przeczytać fragment tej książki wchodząc na link. :)

Drugi tom tego cyklu pt. "Królewski skrytobójca" ma się pojawić 17 października.


Do sprzedaży trafił także kolejny tom cyklu Dary anioła  "Miasto niebiańskiego ognia" autorstwa Cassandry Clare.


Źródło informacji: http://www.mag.com.pl/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz