wtorek, 17 lipca 2018

Wkrótce nadejdzie...


Z Kroniki Odda...
(fragm. Księgi VII – STRACH STARY I NOWY)

Po ucieczce pierwszych ludzi z Terenów Centralnych i opanowaniu tych ziem przez olbrzymów, gigantów i niszczycieli, Archeon pozostawał przesiąknięty strachem, śmiercią oraz pierwotnym złem powołanym do życia przez Stwórców. Ku swej uciesze sprowadzali oni na świat kolejne monstra pustoszące lądy i oceany, a ich jedynym celem była chęć niszczenia tego, co już istniało. Pożoga i zagłada trwały setki lat, ale również ta era, jak każda, miała swój początek oraz koniec, zapisując się w legendach. 
  Krew wsiąkła głęboko w ziemię, która na powrót przyjęła brunatną barwę, a rozkładające się ciała dały początek nowemu życiu. Strach uleciał i rozproszył się w powietrzu niczym dym z przygaszonej pochodni. W tym wszystkim jedynie Śmierć pozostała niezmienna. Cierpliwie czekała na odważnych, którzy postanowili wrócić i ponownie określić się mianem Archeonów – pierwotnej nacji zamieszkującej niegdyś Tereny Centralne. 

12 komentarzy:

 1. Arni robi sobie przerwę od kryminałów i rusza w kierunku fantastyki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest. :) Ale długiej przerwy od kryminałów nie robi.

   Usuń
  2. Ciekawe bo fantastyka u nas to ponoć nisza niszy. Ale oczywiście kibicuję, trzymam kciuki i zamierzam nabyć w ciemno :)

   Usuń
  3. Ale chyba jednak łatwiej się wybić, bo jest niewiele jej dobrej, niż w przypadku kryminału, gdzie szaleją Mróz, Puzyńska, Bonda, Miłoszewski i jeszcze kilku. A fantasy? Sapkowski, Wegner - to taki format jak z kryminału. A potem trochę Grzędowicz, mozę jeszcze ktoś. Tyle

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. I dobrze się zapowiada, bo czytałem fragment już. :)

   Usuń
 3. Nie tacy jak on "głównonurtowcy" wykładali się na fantastyce. Znam bardzo wiele przypadków udanych migracji z fantastyki do głównego nurtu, w drugą stronę pewnie bym na palcach jednej ręki policzył. Żeby pisać dobrą fantastykę, trzeba ją też czytać - bez tego niemal zawsze wyprodukuje się wtórną kupę.

  I, niestety, opis ten książki wskazuje, że z czymś takim będziemy mieć do czynienia. Chciałbym się mylić, bo miło by było przeczytać coś fajnego i świeżego. W każdym razie z zakupem się wstrzymam, poczekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Oblukałem sobie tego autora na lubimyczytac - nie bardzo mu chyba poszło w głównym nurcie, bo jeśli jego najbardziej chyba znana książka - Anestezja - ma 16 ocen i 9 opinii, to szału nie ma. Co gorsza, poleca ją Awiola, która w mojej opinii, zachwala największy szajs.

   Usuń