piątek, 27 listopada 2015

Bagiński i Legendy Polskie - Nowy projekt!Legendy Polskie to nowy projekt, który rusza 30 listopada. W tym właśnie dniu będzie miała podwójna premiera nowego projektu Platige Image, Fisg Ladder i Allegro. Pierwsza z nich dotyczy krótkometrażowego filmu "SMOK" , który wyreżyserowany został przez Tomka Bagińskiego. Druga natomiast to ebook zawierające 6 opowiadań napisanych przez współczesnych polskich autorów: Elżbietę Cherezińską, Roberta Wegnera, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika, Kubę Małeckiego i Radka Raka, którzy inspirowali się wybranymi legendami (Bazyliszek, Smok Wawelski, Żywa woda, O śpiących rycerzach, Pan Twardowski i Kwiat paproci). Ebook w formatach pdf, mobi i pub będzie można pobrać za darmo od 30 listopada ze strony www.legendy.allegro.pl.   

Projekt Legendy Polskie przedstawiać ma na nowo znane nam wszystkim historie w sposób bardziej atrakcyjny i zrozumiały, przede wszystkim z myślą o młodym odbiorcy, żyjącym współcześnie w świecie internetu i wszelakich mediów społecznościowych. Dlatego też oprócz darmowego ebooka pojawią się też dwa filmy "SMOK" i "TWARDOWSKY", które będzie można obejrzeć tylko w internecie, również na stronie www.legendy.allegro.pl oraz kanale Allegro w serwisie YouTube. 

Dzisiaj możecie zobaczyć sobie zapowiedź filmu "SMOK":


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny projekt :) Z chęcią przeczytam ebooka, ja mam jeszcze kupionego ebooka: Starość Aksolota, który wciąż czeka na przeczytanie z Allegro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też chętnie to sprawdzę i będę miał razem z zaległą "Starością", którą i tak wiedziałem, że nie przeczytam, póki nie będę miał urządzenia do tego. Ale podoba mi się, że kolejna akcja Allegro, Dukaja i Bagińskiego się pojawiła. :)

   Usuń
 2. Już niestety nie jestem na bieżąco z tym, co wychodzi spod skrzydeł Bagińskiego. To już nie są zdecydowanie czasy Katedry czy Sztuki Spadania... Poszedł facet do przodu i dobrze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kreatywny umysł zawsze będzie szedł do przodu. :) Bagiński to jest gość i cholernie mu kibicuje, bo bardzo lubię pewnych siebie ludzi, którzy się nie wywyższają, a robią konkretne rzeczy. :)

   Usuń
 3. Świetny pomysł.Gdyby nie Ty to bym o tym pewnie nie usłyszał. Ebooka z pewnością ściągnę. Platige Image i Bagiński to teraz chyba wzięli się za ekranizacje "Wiedźmina". Piszę "chyba" bo już sam nie wiem czy to tylko plotki, czy naprawdę coś robią w tym kierunku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stary. Ty po nocach nie sypiasz? Po 5 koment? :P

   Też się cieszę, że Bagiński nie ustaje z projektami. I na pewno biorą się za "Wiedźmina", za krótkometrażówkę. Budżet 20-30 milionów. Miałem o tym cholerka napisać, ale wyleciało mi z głowy. Jak się pojawi jakaś nowa wiadomość to jeszcze napiszę. :)
   Poza tym jeszcze jakaś niskobudżetówka, amatorska ma się pojawić, na którą producenci będą zbierać od ludzi. :)

   Usuń