czwartek, 13 listopada 2014

Najbardziej elektryzująca książka roku już jest :))))))))))))

Co tu dużo mówić. Nastał kolejny piękny dzień, kiedy nowa książka Stephena Kinga ujrzała u nas światło dzienne (premiera światowa była 10 listopada). W związku z tym Wydawnictwo Prószyński i s-ka zapowiedziało na swoim profilu facebookowym, że niektóre osoby, które zamówią książkę za pośrednictwem strony www.ksiegarnia.proszynski.pl , otrzymają unikatowy kalendarz ścienny z ilustracjami do "Przebudzenia"! Autorem tych ilustracji jest niezawodny Darek Kocurek. Trzeba się tylko spieszyć, bo liczba kalendarzy jest oczywiście ograniczona.UśmiechNie jest to jednak wszystko, za co odpowiada Darek. Można też ściągnąć ze strony Prószyńskiego dwie tapety jego autorstwa, które nawiązują do "Przebudzenia". Rozdzielczość każdy dopasuje do swojego urządzenia, według uznana, ponieważ są wszystkie możliwe, a otrzymać je można po tym, jak zapłaci się...udostępniając posta na facebooku, twitterze lub linkedin. Tak się prezentują:Tapety ściągnąć można wchodząc tutaj.


"Przebudzenie"


"Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia…

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe."

„Przebudzenie” to kwintesencja horroru. Przygotujcie się na... najlepsze!

Stephen King
Nie wiem jak Wam, ale mi pozostaje już tylko czekać z niecierpliwością na paczkę i czytać. Chętnie przeczytam Wasze opinie, jeśli zechcecie się nimi ze mną podzielić w komentarzu lub mailowoUśmiech

1 komentarz:

  1. Czytałam "Przebudzenie" na mnie ta książka zrobiła kolosalne wrażenie, ale wielu rozczarowała. Nie powiedziałbym, że to kwintesencja horroru, gdyż ta powieść w moim odczuciu zdecydowanie nim nie jest i pewnie właśnie z tego powodu dla osób, które od lat są wielkimi fanami Kinga, książka była zaskoczeniem i nie sprostała ich oczekiwaniom :) Ale ja dzięki właśnie tej powieści zauroczyłam się prozą Pana Kinga i zaczęłam sięgać po jego książki, aktualnie czytam "Lśnienie" :) Zwolennikiem horrorów nigdy nie byłam, ale pomału wciągam się w ten klimat
    A to moja recenzja do tej książki:
    http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/2015/02/przebudzenie-stephan-king-hitler-zozy.html
    Pozdrawiam ciepło )

    OdpowiedzUsuń