niedziela, 9 listopada 2014

Kilka Kingowych newsów :)

W internecie, na oficjalnym koncie facebookowym Stephena Kinga i oficjalnej polskiej stronie autora, pojawiły się 2 nowe informacje dotyczące przyszłorocznych planów mistrza grozy:

1. Finders Keepers - tak będzie zatytułowana najnowsza powieść Stephena, będąca kontynuacją kryminalnego cyklu, który zapoczątkowała książka "Pan Mercedes", wydana u nas w tym roku w maju. Premiera amerykańska drugiej części cyklu planowana jest na 2 czerwca 2015 roku.

2. The Bazaar of Bad Dreams - tak z kolei będzie się nazywać kolejny zbiór opowiadań, który ma zawierać około 20 tekstów. Światowa premiera książki jesienią - 30 listopada 2015 roku.


Pojawił się również intrygujący wpis na facebooku "Lilja's Library - The World of Stephen King":
"King has one more story to tell about Stu and Frannie from The Stand. More soon..."

Wynika z tego, że King chce napisać krótkie opowiadanie o Fran i Stu znanych z jednego z najpopularniejszych dzieł Kinga "Bastionu". Podobno King myślał o napisaniu opowiadania na temat losów bohaterów, które dzieją się już po "Bastionie". Więcej na ten temat dowiemy się pewnie niebawem. :)

I jak tu nie kochać człowieka, który nie dość,  że świetnie pisze, to jeszcze systematycznie rok po roku wydaje po 2-3 książki i opowiadania, i wcale nie zamierza przestać? UśmiechWarto jeszcze zwrócić uwagę na jedno. W związku z nadchodzącą premierą "Przebudzenia" King udzielił wywiadu dla GoodReads. Próby przetłumaczenia wywiadu podjął się Nocny, jeden z współtwórców oficjalnej polskiej strony Kinga stephenking.pl.  Jeśli chcecie, to tutaj możecie zapoznać się z tym wywiadem. Do czego zachęcam. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz