poniedziałek, 13 października 2014

Nowy Orbitowski planowany na 5-ego listopada

Jak wynika z zapowiedzi na stronie Wydawnictwa Sine Qua Non , które się zmieniły w dniu dzisiejszym, w listopadzie będziemy mieli możliwość poznać nową i zaskakującą powieść Orbitowskiego pod tytułem "Zapiski nosorożca".

Autor: Łukasz Orbitowski
Data wydania: 05.11.2014
Oprawa: miękka
Stron: 280
Cena: 34,90 zł
Opis:

"Nowy, zaskakujący Orbitowski!

Republika Południowej Afryki. Dzikość przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju. Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym światem afrykańskich mitów.

Nigdy nie dowiem się, co ludzie, tak serdeczni w pierwszym kontakcie, naprawdę o nas myśleli. Przeczuwam, że wioska w Zululandzie, gdzie zgubiliśmy się w nocy, była najbliżej prawdy, tej prawdziwej Afryki, jaką dane było zobaczyć nam, bogatym turystom, oglądającym świat przez szyby samochodu. Przeczuwam, ale nie wiem. Nie wiem nic. Poza jednym. Coś tam się zdarzyło.

Każda podróż jest darem. A podróż w mentalność tak odległą jest darem szczególnym. Co otrzymaliśmy? Opowieść o jednym z najbardziej fascynujących krajów świata czy szczere wyznanie pisarza, że nie wyjaśni nam Afryki? Ascetyczny dziennik podróży? A może zmysłową, na wpół baśniową włóczęgę przez świat magii i archetypów Czarnego Lądu? Jedno jest pewne: Orbitowski w Zapiskach Nosorożca mówi o Afryce w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt do tej pory."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz