środa, 8 października 2014

Nowości i wznowienia dnia dzisiejszego

1. Życie i czasy Stephena Kinga - kolejna biografia mistrza grozy, z którą zapozna się pewnie niejeden fan i nie-fan Stefcia. Ja w każdym razie na pewno. :)

Autor: Lisa Rogak
Tytuł oryginału: Haunted Heart: The Life and Times of Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Robert Ziębiński
Oprawa: twarda
Stron: 400
Cena: 40,00 zł
Opis:

"Biografia króla grozy, Stephena Kinga. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza. Opisuje stan Maine, w którym wychował się i mieszka King. Rozmawia z jego znajomymi i przyjaciółmi, próbując zrozumieć, jak to się stało, że zwykły chłopak z rozbitej rodziny został autorem, który wyznaczył kanon rozwoju współczesnego horroru."


2. Serafina - debiut pisarki rozpoczynający ciekawie zapowiadający się cykl fantasy.

Autor: Rachel Hartman 
Tytuł oryginału: Seraphina
Seria: Serafina, tom: 1
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa: miękka
Stron: 480
Cena: 39,00 zł
Opis:

"Królestwo Goreddu zamieszkują ludzie, a także smoki przybierające ludzką postać. Żyją obok siebie, jednak pokój między nimi pozostaje niepewny.

Kiedy ginie członek rodziny królewskiej, a zbrodnia wydaje się smoczym dziełem, pokojowi i traktatowi między obiema rasami zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo...
W samym środku tej historii znajduje się Serafina, utalentowana muzyczka, która przybywa na dwór jako asystentka nadwornego kompozytora. Wkrótce angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa i odkrywa ślady mrocznego spisku mającego na celu zniszczenie pokoju w Goreddzie.
Jednakże Serafina ukrywa tajemnicę – i źródło swojego talentu – a jeśli wyjdzie ona na jaw, jej życie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie."

Standardowo Mag daje możliwość zapoznania się z  fragmentem.


3. Ustrój świata - zapowiadane na 10 października wznowienie ostatniego tomu cyklu barokowego dostępne jest już teraz w sprzedaży.

Autor: Neal Stephenson
Tytuł oryginału: System of the World
Seria: Cykl barokowy, tom: 3
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła   
Oprawa: twarda
Stron: 1060
Cena: 69,00
Opis:


"Akcja serii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, żołnierzy i złodziei, wynalazców i pisarzy, astrologów i alchemików, postaci historyczne i fikcyjne.

Przez karty książki przewijają się wszystkie znaczniejsze osobistości siedemnasto- i osiemnastowiecznej Europy i Ameryki: nie tylko Newton, i Leibniz, ale także John Locke, Robert Hooke, Robert Boyle, Christiaan Huygens, Czarnobrody, cała rzesza królów i książąt, a nawet siedmioletni Ben Franklin. Pełno tu pojedynków i pościgów, lecz nie brak także opisów systemów filozoficznych, rekonstrukcji powstania rachunku różniczkowego i teorii Newtona. „Cykl barokowy” wymyka się wszelkim klasyfikacjom.

Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób zarazem prosty, zabawny, rozczulający i przyprawiający o dreszcze."

I tutaj do przeczytania macie fragment pod tym linkiem.


4. Tęsknię za Tobą - kolejna nowość jednego z najbardziej znanych i poczytnych amerykańskich pisarzy thrillerów i kryminałów.

Autor: Harlan Coben
Tytuł oryginału: Missing You
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Robert Waliś
Oprawa: oprawa twarda, z obwolutą
Stron: 480
Cena: 41,90 zł
Opis:

"Policjantka Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego, który wiele lat temu złamał jej serce. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów zajmujących się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie."


5. Zaginiona - kolejna część serii "Kuzynki Kruszewskie" Pilipiuka.

Autor: Andrzej Pilipiuk
Seria: Kuzynki Kruszewskie, tom: 4
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka, zintegrowana
Stron: 480
Cena: 39,90
Opis:

"Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety, a każda z nich pragnie tylko jednego – kreślonej na pergaminie XIX wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący się na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak – jakie kryje w sobie niebezpieczeństwo. Przekonają się o tym alchemiczka Stanisława, jej kuzynka Katarzyna i tajemnicza studentka Anna, droga do prawdy będzie jednak prawdziwym wyzwaniem."


6. Profesor Stoner - ciekawie zapowiadająca się powieść obyczajowa.

Autor: John Williams
Tytuł oryginału: Stoner
Wydawnictwo: Sonia Draga
Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Oprawa: miękka, zintegrowana
Stron: 280
Cena: 38,00 zł
Opis:

"Arcydzieło literatury światowej! Powieść na tyle uniwersalna, że stała się światowym bestsellerem 20 lat po śmierci autora!

William Stoner urodził się u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, miast tego zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie, tak odmienne od dotychczasowej jałowości. Jednak to tylko chwilowy uśmiech losu. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z „odpowiednią” familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością.

Błyskotliwa i głęboko poruszająca powieść Johna Williamsa to dzieło znakomitego stanu umysłu. William Stoner wyłania się z niego nie tylko jako archetyp Amerykanina, ale także jako nieprawdopodobnie egzystencjalny bohater."


7.  Czarna piosenka - nie wydany do tej pory tomik poezji nieżyjącej już świetnej poetki.

Autor: Wisława Szymborska
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Stron: 96
Cena: 34,90 zł
Opis:

„Czarna piosenka" to tomik, który miał być debiutem Wisławy Szymborskiej, ale nigdy nie został wydany. Prawdopodobnie wstrzymała go cenzura, bo w takim kształcie nie mógł się wówczas ukazać.

Niektóre z wierszy publikowane były w czasopismach literackich, zaledwie kilka z nich poetka włączyła później do wydań książkowych. W roku 1970 Adam Włodek podarował jej na urodziny niezwykły prezent – zebrał wszystkie jej wiersze z lat 1944–1948, przepisał na maszynie i opatrzył komentarzami, a następnie wręczył wraz z listem: „Kochana Wisełko…”.

Prezent ten przechowywany był przez całe lata i dopiero w roku 2014, opatrzony wstępem Joanny Szczęsnej, trafia do rąk czytelników poezji Wisławy Szymborskiej."


8.  Krocząc wśród cieni - książka, na podstawie której powstała ekranizacja  z Liamem Neesonem w roli głównej, która obecnie jest wyświetlana w kinach.

Autor: Lawrence Block
Tytuł oryginału: A Walk Among the Tombstones
Seria: Matthew Scudder, tom: 10
Wydawnictwo: Świat Książki
Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek, Tomasz Wyżyński
Oprawa: miękka
Stron: 352
Cena: 34,90 zł
Opis:

"Boss narkotykowy Kenan Khoury jest bardzo zamożnym człowiekiem, nic więc dziwnego, że porywacze jego żony żądają za nią niebotycznego okupu. Wkrótce Kenan odzyskuje Francine, ale w kawałkach.

Matt Scudder, były nowojorski policjant, a obecnie prywatny detektyw i trzeźwiejący alkoholik, na prośbę Kenana próbuje rozwiązać sprawę szokującego porwania, przemierzając posępne ulice Brooklynu. Wkrótce Scudder trafia na trop dwóch bezwzględnych psychopatów, których brutalna gra dopiero się rozpoczęła..."


9.  Mroczny zakątek - wznowienie książki od autorki, która zasłynęła z thrillera psychologicznej  "Zaginiona", który wyreżyserował David Fincher i jest również wyświetlany na ekranach kin.

Autor: Gillian Flynn
Tytuł oryginału: Dark Places
Wydawnictwo: Znak
Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Oprawa: miękka
Stron: 512
Cena: 36,90 zł
Opis:

"Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie.

Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libby desperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Zbrodni, stowarzyszenia, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami uznają, że Ben został niesłusznie skazany i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa i  wreszcie poznać prawdę o swojej rodzinie. Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz