piątek, 17 października 2014

"Droga serca" i "Królewski skrytobójca" już są

1. Droga serca  - kolejna pozycja autora cyklu "Światło", którą otrzymaliśmy ponownie w Uczcie Wyobraźni.

Autor: John M. Harrison
Tytuł oryginału: Course of the heart   
Seria: Uczta Wyobraźni
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Robert Waliś   
Oprawa: twarda
Stron: 208
Cena: 37,00 zł
Opis:

" John M. Harrison stworzył niezwykłą, ponadgatunkową opowieść, w której splata mitologię z seksualnością oraz niespokojną przeszłością i teraźniejszością Europy Wschodniej.

Wszystko zaczyna się pewnego upalnego majowego wieczora, gdy troje studentów Cambridge odprawia rytuał, który zmienia ich życie. Po latach żadne z nich nie pamięta, co dokładnie się wtedy wydarzyło, jednak nad ich zamglonymi wspomnieniami unosi się przytłaczająca groza. Pam Stuyvesant jest epileptyczką, którą nawiedzają dziwaczne zmysłowe wizje. Jej mąż Lucas wierzy, iż prześladuje go karłowaty stwór. Samozwańczy mag Yaxley wpada w obsesję na punkcie innej rzeczywistości, przerażającej i nieuchwytnej. Pozornie najmniej doświadczony przez los uczestnik rytuału (dręczony wonią róż) usiłuje pomóc swoim przyjaciołom uciec przed cierpieniem, które ogarnęło ich życie."


Możecie zapoznać się z fragmentem pod tym linkiem.


2.  Królewski skrytobójca - drugi tom cyklu fantasy o młodym Bastardzie

Autor: Robin Hobb 
Tytuł oryginału: Royal Assassin
Seria: Skrytobójca, tom: 2 
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Agnieszka Ciepłowska
Oprawa: twarda
Stron: 640
Cena: 49,00 zł
Opis:

"Kontynuacja powieści "Uczeń skrytobójcy", opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję dyplomatyczną. Zapłacił jednak wysoką cenę za wypełnienie zadania, ledwie ocalając życie i unikając kalectwa. Poturbowany i zgorzkniały, wbrew przysiędze złożonej królowi, zdecydował się na razie pozostać w Królestwie Górskim."

I tu również możecie zapoznać się z fragmentem pod tym linkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz