W katalogu wydawnictwa Rebis pojawiło się kilka nowych i dla wielu pewnie wartych uwagi książek, które mają pojawić się w roku bieżącym i w 2017. Wyglądają następująco:
Siri Pettersen - Dziecko Odyna (I tom cyklu Krucze pierścienie) - 18.05.2016
Siri Pettersen - Zgnilizna (II tom cyklu Krucze pierścienie) - 2016
Dariusz Domagalski - Angele Dei (seria Horyzonty zdarzeń) - 2016
Linda Nagata - Czerwień (I tom cyklu Czerwień) - 2016
Frank Herbert - Opowiadania Zebrane - 2016
Philip K. Dick - Raport mniejszości (4 tom Opowiadań zebranych Dicka) - 2016
Cixin Liu - The Three-Body Problem (I cyklu Remembrance of Earth’s Past) - 2016
Cixin Liu - The Dark Forest (II cyklu Remembrance of Earth’s Past) - 2016
Graham Masterton - The Empty Coat - 2016
Tad Williams - Zaspać na Sąd Ostateczny (III tom cyklu Bobby Dollar) - 2016
Terry Pratchett - Odkurzacz czarownicy - 2016
Siri Pettersen - Evna (III tom cyklu Krucze pierścienie) - I kwartał 2017
Brian Staveley - The Last Mortal Bond (III tom cyklu Kronika nieciosanego tronu) - I kwartał 2017
Wiele nazwisk mnie zainteresowało. Oczywiście priorytetowo kolejny Dick. Nowy Masterton pewnie też. Chętnie sprawdzę opowiadania Pratchetta i Herberta, którego nie miałem jeszcze okazji poznać. Natomiast z całkowicie nowych rzeczy bardzo ciekawie zapowiadają się Angele Dei, Czerwień i cykl Remembrance of Earth’s Past (ten podobno ma tłumaczyć sam Ken Liu), którym z pewnością przyjrzę się bliżej po premierach. :)
Widzicie tu coś dla siebie?
Z tych zapowiedzi nic, może kolejne okażą się dla mnie interesujące :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie ;)
http://ravenstarkbooks.blogspot.com/
"Odkurzacz czarownicy" - po protu muszę mieć ;)
OdpowiedzUsuńHehe, tak myślałem właśnie. :P
UsuńPoznałbym całego Dicka a razem z nim Herberta :)
OdpowiedzUsuńCixin Liu wydaje się być fajny z opisu, ale pewnie pomyślę nad tymi dwoma książkami dopiero po jakimś czasie ;)
Całego Dicka, bez znajomości jednej książki? :) Może być, jak chcesz. Ale trochę byś czytania miał. ;)
UsuńTen Liu się zapowiada bardzo dobrze. I bynajmniej nie zainteresował przez Kena. :P
Czytałem opisy i Twoje recenzje - myślę że spodobałby mi się autor. Na początek pewnie wypożyczyłbym pierwszy tom a później pomyślał nad kupnem :)
UsuńJa jestem niemal pewny, że Dick by Ci się spodobał. Ale to musisz sam sprawdzić jak przyjdzie odpowiedni czas. :)
UsuńW pierwszej kolejności 10 Artefaktów plus na bieżąco nowości od wydawnictw :) Będzie co czytać i to dłuuugo :)
UsuńTo sporo czytania. Ja mam do lipca zawalone ostro, więc nic mi tutaj nie wskoczy. :)
UsuńPssst, masz błąd - to powinien być III tom Kronik Nieciosanego Tronu.
OdpowiedzUsuńDl mnie w zasadzie wszystko poza Dickiem, Mastertonem i Pratchettem. Choć niektóre opcjonalnie. Tego Liu jestem ciekawa.
Już poprawiam. Dzięki. ;)
UsuńCzemu nie Ci 3? Czytałaś i Ci nie pasowali? Dick jest świetny. Wystarczyły mi 2 jego książki, żeby wiedzieć, że przeczytam wszystkie. :)
Kilka nazwisk jest dla mnie nieznanych, o kilku słyszałam, ale czytałam tylko Pratchetta i Mastertona.
OdpowiedzUsuńA sf lubisz czy nie bardzo? :)
UsuńHmmmm... Jeśli mam być szczera to nie przepadam (może dlatego, że nie bardzo łapię o co chodzi - tylko nie mów nikomu :P) i rzadko po ten gatunek sięgam. Ale mam zamiar zrobić kolejne podejście do SF, bo strasznie mnie kusi.
UsuńRozumiem. Wiele jest dobrego sf. Ale to tam kiedy indziej. :)
UsuńEwentualnie Masterton ;)
OdpowiedzUsuńTad Williams! <3 I kilku cyklom również się przyjrzę. :3
OdpowiedzUsuńJa tego cyklu jeszcze nie czytałem. Mam 1 tom na półce, ale dopóty Tad go nie skończył, dopóty nie chciałem zaczynać. Teraz ma się pojawić ostatni tom, więc trzeba pomyśleć o kolejnym cyklu do przeczytania...:)
UsuńAkurat nie widzę niczego dla siebie.
OdpowiedzUsuńDick na 100%, dobrze również, że dokończą cykl o Bobbym Dolarze bo kupiłem kiedyś pierwszy tom i nie wiedziałem co z tym dalej zrobić ;).
OdpowiedzUsuńNo i oczywiście Cixin Liu, bardzo się cieszę, że ktoś zdecydował się to wydać i kupię na bank.
BTW Ciacho, Ken Liu już przetłumaczył tomy 1 i 3 :) Za przekład drugiego odpowiedzialny był niejaki Joel Martinsen ;) (tak, wyczytałem na WiKi ;))
Ziom, Ty jeszcze nie przeczytałeś poprzednich tomów z opowiadaniami! Bier się za nie najpierw. "Wariant drugi" kapitalny. Już Ci pisałem przecież. :) Ale ogólnie cieszy mnie, że za Dicka się wziąłeś. Wiesz jak bardzo cenię sobie tego psiarza. :) To teraz pomyśl, że podobnie cenię sobie Brunner - If you know what I Mean. ;)
UsuńSpoko. Ja to napisałem jako zachętę dla niektórych, bo sam jeszcze "Królów Dary" nie skończyłem, ale lada moment. I bardzo mi się podoba. :)
Dobra wiadomość. Ja Kena biorę na wakacje i sądzę, że się nie zawiodę :-) Czekam na recenzję na blogu.
UsuńLiu bardzo dobry, ale długo się czyta. Mięsiste czytadło na wiele godzin. :)
UsuńZ Rebisu to czekam aż wznowią "Czerwie Diuny". To jest ta kontynuacja "Diuny" napisana ponoć na podstawie notatek Herberta przez syna. Teraz nakład się wyczerpał a nawet z ciekawości chciałbym przeczytać :D
OdpowiedzUsuńA Herberty to tam piszą ostro kontynuacje, jak widziałem. Tylko podobno słabe one są. Czytasz wyszstko?
UsuńNie wszystko. Miałem okazję czytać "Dżihad" i było całkiem znośne. Wiadomo, że nie jest to to samo co Herbert ale gdybym nie znał jego twórczości i miał oceniać jako zupełnie osobną książkę to dałbym jej 6+/10, no może 7 :D Teraz się narobiło tyle tego, że na dobrą sprawę wątpię żeby znalazł się ktoś kto by to wszystko ogarnął. Chciałbym przeczytać "Czerwie Diuny" i "Łowców" bo to jest niby zakończenie sagi napisane przez samego Herberta. Ogólnie podobno synek znalazł w skrytce prawie kompletną powieść wraz z planem całości. Zrobili z tego dwie książki i jestem po prostu ciekaw jak skończyli cykl. Bez względu na to i tak Diuna będzie się dla mnie kończyć wraz z "Kapitularzem". Jednak jakoś chciałbym to przeczytać :D.
UsuńZ Herbertami to chyba podobnie jest jak z Tolkienami. Mówiąc szczerze, nie wiem jakie tam jest powiązanie rodzinne, czy w ogóle jest.
UsuńTak samo tylko, że Christopher Tolkien robi to z większą klasą i sam raczej nie dopisuje historii, tylko bazuje na tym co zostawił ojciec. U Herbertów jest na odwrót ;)
UsuńEvna Siri Pettersen dopiero w 2017 roku. Jak żyć do tej pory? ;) polecam serię Krucze Pierścienie. Dziecko Odyna i Zgnilizna to rewelacyjna fantastyka skandynawska. :)
UsuńNo niestety. Ale są inne książki, więc jakoś ten czas sobie urozmaicisz. :) Spróbuj Sandersona albo Abercrombiego. ;)
UsuńZa mną ta seria niestety nie przemawia. Czytam fabułę i recenzje, ale nie porywa mnie. Może gdybym miał więcej czasu to bym chociaż spróbował. Ale nie mam, wiec czytam te, na które czekałem. :)
Chyba Cię tu pierwszy raz widzę, więc witam serdecznie. :)
Popieram pytanie: jak żyć...
UsuńBardzo mnie zaciekawiła Siri Pettersen :)
OdpowiedzUsuńDomyśliłem się. Twoje klimaty. :)
UsuńTo raczej nie moje klimaty, więc nie znalazłam niczego dla siebie. ;-)
OdpowiedzUsuńMnie interesuje Masterton, Dick, Pratchett, Williams :).
OdpowiedzUsuńCiekawe co stworzyła Linda Nagata, bo kiedyś wydano w Zysk i Ska Strukturę Bohra :).
Siema Magnis. Fajnie, że wpadłeś. :) W ogóle mnie nie zdziwiły Twoje typy, bo gusta mamy podobne. Jeśli lubisz Dicka to ja Ci polecam szalenie Brunnera z Artefaktów. ;) I wpadaj częściej.
UsuńSiema Ciacho.
UsuńJohna Brunnera kiedyś czytałem Starventure i nawet mi się podobała. Może nie chodziło o sam kontakt z obcą cywilizacją, ale bardziej jakie wywoła poruszenie kiedy na niebie pojawiłby się obcy statek.
Pewnie sięgnę w przyszłości po Gwiezdny labirynt i Urodzony pod Marsem oraz nowsze dzieła z Artefaktów :).
Sięgnij. Warto. Ogólnie Artefakty bardzo ciekawe. Sama klasyka niemal. A Ty lubisz klasykę. ;)
UsuńWilliamsa to wiadomo, że przeczytam... chociaż poziom tego cyklu jest zatrważający i sięgam po niego tylko dlatego, że to mój ulubiony pisarz. Zresztą, poprzednie tomy już sprzedałem ;)
OdpowiedzUsuńInteresuje mnie Cixin Liu i jego zapewne sprawdzę. Najpierw jednak w wakacje przeczytam jego opowiadanie z "Kroków w nieznane 2014" i wtedy będę wiedział kto zacz. Ale chyba i tak sprawdzę powieść, która zapowiada się smakowicie.
Serio sprzedałeś książki Williamsa? Myślałem, że chociaż jego zachowasz. A strona rozumiem już upadła na dobre czy masz archiwa pozapisywane i czekają na odrodzenie?
UsuńSprzedalem te pozycje należące do cyklu "Farma" oraz Bobby'ego Dollara. "Inny świat", "Marchia Cienia" i "Pamięć, Smutek i Czerń" oraz "Wojna kwiatów" i "Pieśń Łowcy" nadal zbierają kurz na moim regale :-)
OdpowiedzUsuńSprzedałem te, do których już nie wrócę.
Strona... Hmmm... Tu jest problem. Generalnie powinna funkcjonować, ale szczerze - od 2 lat chyba nic na niwj nie zrobiłem. Brak czasu, brak chęci. Najchętniej bym ją komuś oddał, pod warunkiem zachowania wpływu na to, jakie treści beda na niej publikowane. Ale chętnych brak :-(
Farmę mam, pierwszy tom. Bodaj wygrałem u Ciebie. Do dzisiaj nie ruszyłem i ciężko będzie mi się za to zabrać. Raczej dalej niż bliżej. Ten cykl z Dollarem też mnie nie ciągnie specjalnie. Dobre to w ogóle jest, czy w porównaniu do "Pamięci" i "Innego" kiepsko?
UsuńFakt, trzeba czasu. Może nieco mniej niż do bloga, ale jednak. Ja sam myślałem kiedyś o stronie Cornwella i Eriksona. Ale to dalsza przyszłość. Teraz nie mam czasu tego ogarniać wszystkiego.
Z Rebis czekam tylko na zapowiedź League of Dragons - Naomi Novik, im szybciej tym lepiej :P
OdpowiedzUsuńDosyć popularna ostatnio autorka. :) Ale to nie moje klimaty.
UsuńJa czekam na Krucze pierścienie cz 3. Ostatnio zakupiłam 2 pierwsze tomy. Nie sięgam zwykle po norweskich czy skandynawskich pisarzy, ale Dziecko Odyna i Zgnilizna mnie porwały i zachwyciły. Świetnie napisana i opowiedziana historia. Cieszę się, że 3 część ma się pojawić już 1 kwartale 2017.
OdpowiedzUsuńSzkoda tylko, że autorka ostatecznie się nie pojawiła u nas, nie? Bo z tego co kojarzę to miała. Ja co prawda nie czytałem od niej nic i póki co nie zamierzam, ale pamiętam, że wiele osób było zawiedzionych, bo szybko znalazła zwolenników swojej literatury w Polsce. :)
UsuńBrian Staveley z 3 tomem ''Kroniki Nieciosanego Tronu,, no i nieodżałowany Pratchett.
OdpowiedzUsuń