czwartek, 19 listopada 2015

Zapowiedź Uczty Wyobraźni

Wydawnictwo Mag nie przestaje wprowadzać zmian na swojej stronie i pojawiają się kolejne zapowiedzi. Tym razem książka Gibsona, która pojawi się w sławetnej UW:

Tytuł: Peryferal
Seria Uczta Wyobraźni
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Oprawa: twarda  
Ilość stron: 352
Cena detaliczna: 29,90 zł
Data wydania: marzec 2016

"Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.
Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.

Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.

W grze? Wirtualne? A może jednak nie?"


Kolejna pozycja Maga w 2016 do przeczytania? :D Pewnie tak (Gibsona jeszcze nie znam, dlatego że ten artefaktowy mnie nie za bardzo interesował). A to już będzie 7 książka w czasie od stycznia do marca! Tak sobie przed chwilą pomyślałem, że skoro tak ochoczo czytam tyle książek od Mag to może ja już jestem magomaniakiem albo magofreakiem? :D

16 komentarzy:

 1. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zapowiedzi pokryją się y realnzm wzdawaniem książek, bo z tym MAG ma często problemy... Ale dołączam do grona magofreaków ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Artefaktami i UW to oni raczej nigdy nie mieli problemu. Przynajmniej ja sobie nie przypominam, żeby jakoś specjalnie przekładali terminy. Zastanawiali się natomiast, co ma się dokładnie pojawić. :)

   Usuń
  2. Hm... czyżby pokręciły mi się wydawnictwa? Ups :)

   Usuń
  3. Nie, nie pokręciłaś. Magowi zdarza się wiele razy przesuwać terminy premier albo rezygnować z nich w ogóle. Ale w odniesieniu do Artefaktów i UW, do których nawiązałem ze względu na treść posta głównego, pod którym piszemy, niewiele tych nieprawidłowości miało miejsca. Chociaż jednego czasu UW miało być wstrzymane to jednak dalej je wydają. :)

   Usuń
  4. No właśnie, tyle było szumu wokół kończenia UW, a nadal się ukazuje. Ale nie zamierzam z tego powodu narzekać ;)

   Usuń
  5. Powiem Ci, że sam nie byłem do końca przekonany, aby faktycznie warto było tą serię kontynuować, skoro zaczynają się pojawiać odstępstwa od normy (idei) serii i pojawić się ma nowa seria Artefaktów. I mieli faktycznie z tego zrezygnować, ale ostatecznie zostali tylko przy założeniu, że będą wydawać mniej i zmierzać momentami w inną stronę. Takim przykładem jest "Rozłąka" Piresta, i faktycznie do UW niby nawiązuje lekko, ale mimo wszystko jest to fantastyczna książka i jak mają takie się pojawiać to bardzo proszę. :)

   Usuń
  6. Kurczę, marzy mi się taka wielka kolekcja UW i Artefaktów... Rozłąki nie czytałam, ostatni był "Wodny nóż" i mimo że na półkach czeka jeszcze trochę UW to w kolejce jest cała masa innych książek. Doba jest za krótka, nawet przy moim przemiale :)

   Usuń
  7. Jakbyś chciała wszystko to ciężko, bo są tytuły już niedostępne, a jak się pojawią to za 200 zł i więcej. Ja mam większość UW, jakieś 90%, ale czytam sporadycznie. Szybko mi się nazbierało przez promocję 2za1, którą organizował empik z Magiem. Prawdę mówiąc nie wiem też, kiedy to przeczytam. :) Przypuszczam, że będzie musiał nadejść moment, kiedy mnie weźmie ostro na czytanie samej UW.

   Usuń
  8. Ja mam około 25, w tym większa część jeszcze nie przeczytana, też się zastanawiam, kiedy je ogarnę :)
   A co do tych cen, to niestety mam ich pełną świadomość, dlatego reglarnie sprawdzam różne serwisy, może się uda. Raz upolowałam ilustrowane "Miasteczko Salem" za 20 zł z wliczoną jużprzesyłką, dlatego żyję nadzieją ;)

   Usuń
  9. Na półce się prezentują świetnie, nie? :) Po przeprowadzce, jak ogarnę się nieco, dokupię regał i porozstawiam wszystko jak należy to wrzucę fote UW i Artefaktów, bo teraz mi się to nie mieści wszystko.
   Najlepsze ceny masz teraz na nieprzeczytane.pl Ostatnio zerkam i idą coraz bardziej w dół. Nie wiem, czy jakieś wyprzedaże mają, czy co, ale warto tam zajrzeć. Taniej niż na arosie/bonito.

   Usuń
 2. Tak się zastanawiam. Nic czytałam chyba żadnej książki od Maga. Muszę zatem coś z tym zrobić :) Co prawda powyższa pozycja niezbyt mnie zainteresowała, ale mam na oku inną książkę, mianowicie "Uczeń skrytobójcy". Czytałeś może?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli nie czytasz fantastyki to nic dziwnego. Jeśli natomiast czytasz to nie mam pojęcia jak to możliwe. :)
  Tak, czytałem cały cykl:
  Uczeń skrytobójcy
  Królewski skrytobójca
  Wyprawa skrytobójcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z fantastyki czytam jedynie coś w stylu paranormal romance, choć czasami zdarza mi się zrobić wyjątek i sięgnąć po inny podgatunek.

   Usuń
  2. Rozumiem. To w przypadku fantastyki nie znajdziemy punktów wspólnych. :) Ale Zawsze jest thriller, kryminał, sensacja, które najprawdopodobniej tych punktów wspólnych trochę stworzą. Tetragon był na początek. :)

   Usuń