środa, 18 listopada 2015

Zapowiedź Wydawnictwa Mag

Kolejna, po Stopie prawa, część kontynuacji Z mgły zrodzonych:

Tytuł: Cienie tożsamości
Cykl: Ostatnie imperium (tom: 5)
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa: twarda  
Ilość stron: 352
Cena detaliczna: 29,90 zł

"Brandon Sanderson powraca do świata "Z mgły zrodzonego" w pierwszej powieści od czasu "Stopu prawa".

Elendel przeżywa rewolucję przemysłową – miasto spowijają dymy z kominów elektrowni, automobile wypierają powozy, a wśród robotników i najbiedniejszych mieszkańców slumsów zaczynają się niepokoje. A kiedy na przyjęciu urządzonym przez brata gubernatora ginie on sam i wszyscy jego goście – arystokraci, ale również osławieni kryminaliści – miastu zaczyna grozić chaos.

Znani ze "Stopu prawa" stróż prawa Waxillium Ladrian, jego przyjaciel Wayne i błyskotliwa Marasi podejmują śledztwo, nie wiedzą jednak, że przyjdzie im stawić czoło potężnemu przeciwnikowi wykorzystującemu starożytną sztukę Hemalurgii – oraz skonfrontować się z własną przeszłością. Całe szczęście, nie są osamotnieni, gdyż w walce mogą liczyć na pomoc samego Harmonii."

8 komentarzy:

 1. *MNÓSTWO ENTUZJAZMU NIEDAJĄCEGO SIĘ WYRAZIĆ SŁOWAMI*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęłaś już czytać "Stop prawa"? :)

   Usuń
  2. Jeszcze dzielnie walczę ze sobą :D Myślę, że wytrzymam do stycznia. Nie obiecuję, że do premiery. Ale do stycznia :D

   Usuń
  3. A w styczniu to ja też zacznę czytać. Do tego czasu się znajdą też inne książki. :) W ogóle to start w nowym roku Maga świetny. Tyle książek do przeczytania. :)

   Właśnie sobie siedzę i patrzę na czytniki, bo jeśli dostanę dodatkową kasę w grudniu to kupuję. Chyba Kindle'a 7. Ostatnio tak sobie pomyślałem, że jak chcę zacząć czytać po angielsku to czytnik daje kolejną świetną okazję, bo po co kupować fizycznie? Można na początku jakieś pojedyncze opowiadanka pościągać i spróbować sił. :)

   Usuń
  4. Mam dużo interesujących książków do przeczytania :D Ale i tak się boję, bo jestem strasznie ciekawa...

   JEJ <3 :D Będziesz musiał później dać znać jak Ci się podoba, bo z tym modelem nie miałam styczności :3 Na Amazonie można często dostać ebooki za darmochę :D Nie takie znowu najgorsze. :D
   A masz jakąś książkę po angielsku tak fizycznie? :D Jeśli tak: gdzie kupiłeś i ile dałeś? :D

   Usuń
  5. Ja myślę, że będzie to słabszy cykl. Ale liczę, że Sanderson mimo wszystko czymś zaskoczy. :)

   Ty masz bodajże Paperwhite II, prawda? Ja się zastanawiałem między nim, a Kindle 7 z jednego powodu- podświetlenia. Ale ostatecznie pomyślałem, że jak przez 99% czasu czytam w miejscu, gdzie jest jasno, to czemu nagle miałbym zacząć czytać po ciemku, tylko dlatego, że mogę? Bez sensu. Poza tym dodatkowe 2 stówy dopłacam, a nie jest mi to specjalnie potrzebne. Dlatego uważam, że Kindle 7 będzie idealny. Czytałem sporo na temat tego czytnika i wszystko mi tam pasuje, poza tym miałem go w ręce od kumpla i jest świetny. :)
   Jakie na Amazonie dają darmowe? Jakieś znane nazwiska?
   Nie właśnie. Pewnie pamiętasz, jak wspominałem, że chcę Wielki marsz kupić po angielsku, żeby przeczytać w oryginale. Ciężko to dostać za normalną cenę, dlatego postanowiłem, że zacznę czytać po angielsku na czytniku, bo:
   a) niepotrzebne mi są książki po angielsku fizycznie,
   b) mogę sobie ściągnąć szybko dowolnej długości tekst,
   c) mogę zacząć na początek od krótkich opowiadań
   d) nie muszę odkładać czytnika (tak jakbym to robił z papierową książką), żeby wstukać słówko w laptopie do tranzlatora, więc te czytanie po angielsku będzie znacznie lepsze. :)

   Ale Wielki marsz kupię po angielsku fizycznie tak czy siak, wiesz, że chcę zagraniczne wydania, więc od tego się pewnie zacznie. :)

   Usuń
 2. Cholera a ja myślałem, że ten cykl ma tylko 4 tomy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma 6, a będzie miał - podobno - jeszcze drugie tyle. :) Ale z tym cyklem to jest akurat tak, że podzielony jest po 2 x 3. Pierwsze 3, które już przeczytałem to osobna rzecz. I kolejne trzy też, ale rozgrywające się na tym samym świecie, z tymi samymi mocami i innymi elementami.

   Usuń