wtorek, 17 listopada 2015

Zapowiedź Wydawnictwa Mag

Kontynuacja Pierwszego Prawa już w lutym:

Tytuł: Nim zawisną
Cykl: Pierwsze praw (tom: 2)
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Oprawa: miękka 
Ilość stron: 704
Cena detaliczna: 49,00 zł

"Jak bronić miasta, które jest otoczone przez wrogów i infiltrowane przez zdrajców, kiedy sojusznikom nijak nie możesz zaufać, a twój poprzednik przepadł bez śladu? Nawet oprawca miałby ochotę uciec jak najdalej (gdyby tylko mógł poruszać się bez laski), a inkwizytor Glokta musi poznać odpowiedzi, zanim gurkhulska armia załomocze do bram.

Północni przekroczyli granicę Anglandu i szerzą spustoszenie w tej mroźnej krainie. Książę Ladisla jest gotowy odeprzeć ich i zyskać wieczną chwałę… Ma tylko jeden problem: najgorzej uzbrojoną, najgorzej wyszkoloną i najgorzej dowodzoną armię na świecie.

Tymczasem Bayaz, Pierwszy Wśród Magów, prowadzi grupę odważnych poszukiwaczy przygód na wyprawę wśród ruin przeszłości. Kobieta powszechnie znienawidzona na Południu, mężczyzna budzący największą zgrozę na Północy i najbardziej egoistyczny młodzik w Unii to dość niezwykła zbieranina. Razem mogliby jednak stworzyć zabójczą kompanię – gdyby nie fakt, że serdecznie się nie cierpią.

Odkrywanie prastarych tajemnic. Krwawe bitwy, zwycięskie i przegrane. I przebaczenie dla zajadłych wrogów – jednak nie wcześniej, nim zawisną."

10 komentarzy:

 1. Jej!
  Mag w ogóle zarzucił świetnymi zapowiedziami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Początek przyszłego roku zapowiada się kapitalnie, 2 artefakty, UW, Sanderson, Abercrombie. Mag to Mag. Porządna firma. :)

   Usuń
 2. Nie znam tej serii, ale na chwilę obecną nie dam rady się z nią zaznajomić, gdyż mam inne plany czytelnicze. Ale kto wie - może kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powiem Ci jak stoi poziom całości, bo czytałem zaledwie pierwszy tom, ale ten był za to bardzo dobry. :)

   Usuń
 3. Jestem świeżo po lekturze Pół króla i z pewnością sięgnę po inne książki autora :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A "Pół króla" to YA i słabsza forma Abercrombiego. Także możesz liczyć na więcej i lepiej. :)

   Usuń
  2. Pół Króla dobra książka, fajna akcja, ale nie jakaś mega ambitna i silenie się na tworzenie mega świata. Taka lekka książka fantasy - jako taka sprawdza się znakomicie :)

   Usuń
  3. W tym przypadku chodzi o rozrywkę, jeśli Ci ją daje to jest dobrze. :) Pierwsze Prawo jest bardziej rozwinięte, bardziej krwawe, lepsze są dialogi, bardziej odważne w słowach, cyniczne, ironiczne - to jest takie typowe dla Abercrombiego. Ja się chwytam za drugi tom zaraz jak się pojawi. :) Tak przy okazji za tę okładkę też odpowiada Crayon. :)

   Usuń
  4. W recenzji pojawi się porównanie do seansu dobrego filmu bo tak odebrałem Pół Króla - jako dobrze spędzony czas z ciekawą i wartką akcją :)

   Usuń
  5. Spoko, powiem Ci, że mi też podczas czytania Pół króla i Pół świata towarzyszyła myśl, że kojarzy mi się to z jakimś filmem. :)

   Usuń