piątek, 4 września 2015

Nowa książka Murakamiego w październiku

Wydawnictwo Muza poinformowało, że pojawi się nowy zbiór Harukiego Murakamiego:

Data Wydania: 21 października 
Oprawa: miękka i twarda
Liczba stron: 320
Cena: 34,90 zł i 39,90 zł

„Mężczyźni bez kobiet” to zbiór siedmiu opowiadań stanowiących refleksję nad naturą miłości i samotności – nieuchronnej, gdy miłości zabraknie. Każde opowiadanie opisuje historię mężczyzny, w którego życiu nie ma kobiety – jedne odeszły, inne umarły albo wręcz nigdy się nie pojawiły. Bohaterowie są w różnym wieku, od studentów po ludzi bardzo dojrzałych. Znajdujemy w tych opowiadaniach charakterystyczne dla Murakamiego elementy humoru, surrealizmu, czasem realizmu magicznego. W kilku autor odwołuje się do znanych dzieł literackich, takich jak „Wujaszek Wania” czy „Baśnie z 1001 nocy”. Jedno z tych opowiadań stanowi literacką zabawę, coś rodzaju dalszego ciągu „Przemiany” Franza Kafki – Murakami pokazuje, co czekałoby Gregora Samsę, gdyby pewnego dnia obudził się w ciele mężczyzny, ale ze świadomością robaka.

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie czytałem jego książek. Warto? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem dwie książki (Na południe od granicy, na zachód od słońca i Koniec Świata i Hard-Boiled Wonderland) i całkiem dobre, ale bez szału. Pierwsza to takie nieszczęśliwe love story po japońsku, czyli takie mega przygnębiające -raczej Cię nie oczaruje. Hard-Boiled to fantastyka, światy równoległe, oryginalne, podobało mi się jak czytałem, ale nie było na tyle zajebiste, żeby zapamiętał. W każdym razie Murokami jest bardzo specyficzny, japoński styl definitywnie różny od europejskiego i amerykańskiego. Ja na bank przeczytam od niego jeszcze najlepsze książki: 'Kroniki ptaka nakręcacza" i "Kafkę nad morzem".

   Usuń
  2. Może mnie natchnie za jakiś czas do niego sięgnąć, chociażby by sprawdzić czy mi on podejdzie :) Ale tak myślałem, że to nie będą raczej moje klimaty choć książki, czy filmy o Japonii bardzo lubię :)

   Usuń
  3. Jest kilka poketów poniżej 10 zł, jakbyś bardzo chciał się zapoznać. Mnie azjatyckie kino tak naprawdę najbardziej przeraziło w horrorze, nie zapomnę wrażeń z pierwszego oglądania Klątwy. :D Generalnie to przerażają mnie też Azjatki po tym filmie i jakbym tak kiedyś rano obudził się z jakąś to chyba zacząłbym piszczeć jak dziewczynka, a na pewno co najmniej zrzuciłbym ją kopniakiem z łóżka. :D

   Usuń