środa, 17 czerwca 2015

"Amerykańscy Bogowie" Gaimana będą zekranizowani?

Nie tak dawno podkręcony pisałem o ekranizacji Hyperiona, a dzisiaj jaram się ponownie, bo na Kawernie pojawiła się informacja o rzekomej ekranizacji.... Amerykańskich bogów Neila Gaimana! Ekranizacja ma powstać również w postaci serialowej, dzięki stacji Starz. Producentami wykonawczymi i scenarzystami mają być Bryan Fuller (odpowiedzialny za serial Hannibal) oraz Michael Green (Tajemnice Smallville, Gotham). Neil Gaiman będzie osobiście wspierał tę produkcję. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje! :)


4 komentarze:

 1. Coraz więcej się mówi o Gaimanie a ja dalej niczego z jego twórczości nie znam :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No weź, Michał, Ty, czytający fantastykę na co dzień? Mam to zgłosić do prokuratury? :D

   Usuń
 2. Informacje o ekranizacji AB pojawiają się już od dłuższego czasu. Były nawet plotki, że druga część książki powstanie jako scenariusz do kolejnych sezonów serialu. Osobiście trzymam kciuki bo AB to moja ulubiona książka Gaimana i jedna z najlepszych pozycji jakie czytałem w ostatnich latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, o ekranizacji AB już się mówi nie od dziś. Dla mnie osobiście lepszym wyborem na serial jest - Hyperion, a AB na pełnometrażówkę trwająca nawet i ze 3 h, ale przypuszczam, że jak już serial powstanie to do tego dopiszą scenariusz z "Chłopaków Anansiego". Może to być nawet coś na kształt "Detektywów", gdzie każdy sezon jest z innymi aktorami. W każdym razie ja osobiście bardziej czekam na ekranizację Gaimana niż Simmonsa, ale cieszył się będę z powstania obu. :)

   Usuń