poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Biografia Philipa K. Dicka niedługo w sprzedaży

Już niedługo ma się pojawić biografia jednego z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych pisarzy w dziejach literatury fantastycznej.

Autor: Philip K. Dick
Tytuł oryginału: A Life of Philip K. Dick. The Man Who Remembered the Future
Wydawnictwo: Rebis
Tłumaczenie: Tomasz Hornowski
Data wydania: 21.04 2015
Oprawa: twarda, z obwolutą
Stron: 344
Opis:


"Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem" - Lech Jęczmyk

Biografia jednego z największych prozaików minionego stulecia, zwanego Salvadorem Dalí świata literatury, autora najosobliwszych opowieści fantastycznonaukowych, jakie widział świat.

Philip K. Dick żył w okresie obfitującym w wielkie wydarzenia, jak Wielki Kryzys, II wojna światowa, pierwsze loty w kosmos czy rewolucja informatyczna. Napisał kilkadziesiąt powieści, na których odcisnęły one wyraźne piętno. 

Anthony Peake jednak ukazuje w tej książce nie tylko niezwykłego pisarza, ale i niezwykłego człowieka, kroczącego wąską ścieżką między geniuszem i szaleństwem. Szczególnie zaintrygowały go zdarzenia z życia Dicka, które mogą świadczyć, że - jak bohaterowie jego książek - miał on dar prekognicji, pamiętał swoją przyszłość...
Utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość. - Philip K. Dick, "Valis"

Coraz wyraźniej widać, że Philip K. Dick jest najważniejszym pisarzem drugiej połowy XX wieku. Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem. Zdrowy małż nie rodzi pereł. Warto czytać Dicka i patrzeć, jak jego fantazja opisywała rzeczywistość z co najmniej pięćdziesięcioletnim wyprzedzeniem. Warto też czytać książki o nim, takie jak Philip K. Dick. Człowiek, który pamiętał przyszłość, pomagające odkrywać coraz to nowe głębie i zagadki w twórczości tego natchnionego dziwaka z szalonej Kalifornii, który rozpaczliwie szukając prawdy, znajdował wciąż nowe tajemnice. - Lech Jęczmyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz