wtorek, 30 grudnia 2014

Nowy Steinbeck i Abercrombie w planach na luty

1. Ostrze - wznowienie cyklu Pierwsze Prawo, tym razem w całości od Wydawnictwa Mag

Autor: Joe Abercrombie
Tytuł oryginału: The Blade Itself
Cykl: Pierwsze prawo
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Data wydania: 18.02.2014
Oprawa: miękka
Stron: 702
Opis:

"Logena Dziewięciopalcego, cieszącego się złą sławą barbarzyńcę, opuszcza w końcu szczęście. Czeka go los martwego barbarzyńcy, który pozostawi po sobie tylko pieśni i równie martwych przyjaciół. Jezal dan Luthar, uosobienie egoizmu, żywi jedno pragnienie: odnieść zwycięstwo w kręgu szermierczym. Lecz zbliża się wojna, a na polach bitewnych lodowatej Północy walczy się według brutalniejszych zasad niż w turnieju.

Inkwizytor Glokta, kaleka, który stał się oprawcą, nie ucieszyłby się z niczego bardziej niż z widoku Jezala powracającego do domu w trumnie. Z drugiej strony człowiek ten nienawidzi każdego. Konieczność tępienia zdrady w sercu Unii, przesłuchanie za przesłuchaniem, nie zyskuje mu przyjaciół, a kolejne zwłoki pozostawiają za sobą ślad, który może doprowadzić do samego skorumpowanego serca rządu – jeśli Glokta utrzyma się dostatecznie długo przy życiu, by owym tropem podążyć…"


2. Krótkie panowanie Pepina IV - wznowienie Steinbecka w stylowym wydaniu :)

Autor: John Steinbeck
Tytuł oryginału: The Short Reign of Peppin IV
Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Tłumaczenie: Danuta Dowjat, Anna Maria Nowak
Data wydania: 05.02.2014
Oprawa: miękka
Stron: 184
Cena: 29,90 zł
Opis:

 "Zaiste, gdyby w lutym 19.. spytać Pepina Héristala o jego wymarzony tryb życia, z kilku zaledwie zmianami opisałby życie, które wówczas prowadził. Miał pięćdziesiąt cztery lata, był szczupły, przystojny i, o ile wiedział, cieszył się dobrym zdrowiem, co oznaczało, że w ogóle nie musiał zaprzątać tym sobie głowy.

Jego małżonka, Marie, znała swoje miejsce i dobrze wywiązywała z obowiązków żony i pani domu. Była pulchna, miła i pogodna; równie dobrze mogłaby stać za barem wykwintnej restauracyjki. […] Podziwiała męża, nie próbując go zrozumieć, i udało jej się znaleźć w nim przyjaciela, co nie zdarza się w małżeństwach, gdzie na pierwszym miejscu stawia się namiętność, a nie spokój. […] Państwo Héristalowie mieli jedną pociechę – dwudziestoletnią Clotilde – obdarzoną bujnym temperamentem, ładną dziewczynę o obfitych kształtach. […]

14 lutego w sferach niebieskich doszło do wydarzenia, które miało olbrzymi wpływ na życie rodziny Héristalów […] Francja została bez rządu.
Cytat z powieści"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza