czwartek, 9 października 2014

Stephen King chwali najnowszy ciekawy projekt "Bastionu"

W wywiadzie, które stacja muzyczna MTV przeprowadziła ze Stephenem Kingiem, wspomniał on, że ekranizacja jego najpopularniejszej powieści "Bastion" bardzo możliwe, że będzie podzielona na kilka filmów.


"Myślę, że jego (reżysera Josha Boone'a - przyp. red.) podejście do tematu jest wspaniałe - przyznał pisarz - Nie liczcie, że zmieści materiał w jednym filmie. Trwają dyskusje, aby opowiedzieć tę historię w zupełnie inny, niespotykany dotąd sposób. Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, bo to dziecko Josha. Chłopak jest bardzo ambitny i energiczny. Zobaczymy, co z tego będzie."

Internauci podpowiadają, że poza kilkoma filmami z serii "Bastion" reżyser może także przygotować w połączeniu z nimi serial telewizyjny. Jeszcze do niedawna podobny pomysł mieli Ron Howard i Brian Grazer w przypadku ekranizacji "Mrocznej wieży" Kinga, ale prace nad tym projektem, niestety, zostały przerwane z powodów finansowych. Może tym razem uda się nakręcić "Bastion" w oparciu, o taki pomysł?

"Bastion" to jedna z najpopularniejszych książek Stephena Kinga, która ma rzesze fanów na całym świecie. Z tajnego ośrodka badań dotyczących broni biologicznej wydostaje się bardzo groźny wirus grypy, który dziesiątkuje ludzkość. Tylko nieliczni ocaleli i próbują odnaleźć się w nowym, postapokaliptycznym świecie, narażeni na wiele niebezpieczeństw.

Premiera filmu została zaplanowana na 2016 rok.


Źródło informacji: http://www.filmweb.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz