piątek, 3 października 2014

Druga część cyklu barokowego już w przedaży :)

Dzisiaj do sprzedaży trafił po raz drugi "Zamęt" Neala Stephensona. Wznowienie jest tym razem wydane nie w trzech, a w jednym tomie, w formacie hyperionowym, który bardzo dobrze się przyjął już przy pierwszym takim wydaniu książki Simmonsa (stąd przyjęło się na forach mówić, że jak wydanie od Maga jest hyperionowe, to mamy format, twarde wydanie i obwolutę), co wygląda bardzo okazale. "Zamęt" jest kontynuacją cyklu barokowego Stephensona, któremu gatunkowo najbliżej do powieści historycznej rozgrywającej się na terenie całego globu w okresie XVII-XVIII wieku.

Autor: Neal Stephenson
Tytuł oryginału: Confusion
Seria: Cykl barokowy, tom: 2
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Oprawa: twarda, z obwolutą
Stron: 980   
Cena: 69,00 zł
Opis:

"Jest rok 1689. Grupa galerników - wśród nich Jack Shaftoe, znany również jako król wagabundów, Jack Półkuśka - więzionych przez Berberów opracowuje szatański plan, który ma im pozwolić odzyskać wolność i zdobyć fortunę. W ten sposób rozpoczyna się ciąg niezwykłych przygód, bitew, pościgów, ryzykownych ucieczek i krwawych pojedynków; niebezpieczny wyścig po srebro… po złoto… nie, to też mało powiedziane: wyścig po legendarny skarb, który narazi nieustraszonych awanturników na gniew możnych i szalonych tego świata, na złość alchemików, jezuitów, flot wojennych, pirackich królowych i mściwych despotów na wszystkich morzach i oceanach naszego globu.
A w Europie…

Śliczna i przedsiębiorcza Eliza, hrabina de la Zeur, królowa handlu, pionek i powiernica królów, dawna turecka nałożnica-dziewica, traci całą fortunę na rzecz zuchowatego francuskiego korsarza. Bez grosza przy duszy, otoczona przez ludzi, którzy pragną albo jej samej, albo jej głowy (jeśli nie jednego i drugiego), wpada w sieć międzynarodowych intryg, rozpaczliwie próbując odzyskać to, co straciła najcenniejszego: dziecko.
Tymczasem…

Newton i Leibniz nadal przedstawiają światu swoje wspaniałe teorie. Ich wzajemna wrogość narasta, uparta alchemia walczy o prymat z filozofią naturalną, arystokraci tracą głowy, powstają nikczemne spiski, we wrogich twierdzach bije się nowe monety (albo i nie), w odległych krajach ojcowie spotykają dawno nie widzianych synów, kapłani wstają z martwych… A Daniel Waterhouse usiłuje dostać się do Massachusetts, aby uciec przed obłędem, który ogarnia cały świat.
Oto drugi brawurowy tom Cyklu Barokowego, kontynuacja bestsellerowego "Żywego srebra". Cykl Barokowy wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę - poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób zarazem prosty, zabawny, rozczulający i przyprawiający o dreszcze."


Osobiście jeszcze cyklu nie czytałem, ale jest to mój najwyższy priorytet do przeczytania na przełom listopad-grudzień tego roku. Trzecia część cyklu, jak zapowiada Wydawnictwo Mag, ma się pojawić równo za tydzień: 10 października.


Standardowo Mag daje możliwość zapoznać się z fragmentem powieści, a więc tutaj możecie przeczytać fragment wyrwany z "Zamętu".  ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz