piątek, 26 września 2014

"Ostatnie królestwo" Bernarda Cornwella będzie zekranizowane!

Przed chwilą doszukałem się kapitalnej informacji na Filmweb, gdzie przeczytać możemy, że: Alexander Dreymon zagra główną rolę w historycznym serialu BBC "The Last Kingdom". Będzie to ekranizacja pierwszego tomu powieściowego cyklu Bernarda Cornwella "Wojny Wikingów" wydanego w Polsce pod tytułem "Ostatnie królestwo". "Wyspy brytyjskie, dziewiąty wiek, czas wewnętrznych niepokojów, głodu i bezpardonowej walki o władzę. Czas największego najazdu Wikingów w historii.

Syn jednego z angielskich wielmożów, Uther, zostaje porwany w wieku 10 lat. Jako jedyny ocalały z pogromu całego rodu dorasta wśród szczęku mieczy, pod czułą opieką śmiertelnych wrogów.
Choć nauczył się żyć w zgodzie z zasadami Wikingów, w głębi duszy pozostaje synem Brytanii.

Na jego oczach upadają kolejne królestwa, dokonują się zdrady, przewroty i krwawe rzezie… Pewnego dnia będzie musiał podjąć decyzję, kim jest i któremu panu będzie służył.

Los zwiąże go z Alfredem, władcą ostatniego opierającego się Wikingom królestwa, i da sposobność, by stawił czoła legendarnym wikińskim wojom, przed którymi drży cała średniowieczna Europa. Spętany więzami honoru, lojalności i miłości, Uther stanie się tym, od którego zależeć będą losy całej Brytanii."


Fantastyczna wiadomość, jako że jest to kapitalna seria powieści historycznych o tematyce wikingów składająca się obecnie z 7 części ( w Polsce wydane zostały 4 przez Instytut Wydawniczy Erica,  piąta część ma się pojawić w przyszłym roku), które zdecydowanie polecam!


Źródło informacji: http://www.filmweb.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz