piątek, 26 września 2014

"Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" wznowione!


Śpieszę poinformować, że Wydawnictwo SuperNOWA, które zajmuje się wydawaniem książek Andrzeja Sapkowskiego przygotowało dla fanów twórczości pisarza niespodziankę w postaci nowych i poprawionych wydań dwóch tomów z przygodami Geralta z Rivii. Są to: "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" w szacie graficznej utrzymanej w podobnych stylu co "Sezon Burz", które można już kupić w księgarni Lideria.pl  :))


Autor: Andrzej Sapkowski
Seria: Wiedźmin
Data wydania: 01.10.2014 
Oprawa: miękka
Stron: 332
Cena: 46,20 zł
Opis:

"Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę!
Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz.
Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi.
Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się rozmaitego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory dżinn, potrafiący zamienić życie spokojnego miasta w koszmar, się trafi.
Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba zawodowca.
WIEDŹMINA.
Mistrza magii i miecza. Tajemną sztuką wyuczonego, by strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi."

Autor: Andrzej Sapkowski
Seria: Wiedźmin
Data wydania: 01.10.2014 
Oprawa: miękka
Stron: 400
Cena: 46,20 zł
Opis:

"Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę!
Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi.
To gatunek zagrożony wymarciem. Aczkolwiek w powszechnej opinii to gad najbardziej wredny. Na oszluzgi, widłogony i latawce kodeks polować przyzwala.
Ale na smoki – nie.
Wiedźmin Geralt przyłącza się jednak do zorganizowanej przez króla Niedamira wyprawy na smoka, który skrył się w jaskiniach Gór Pustulskich. Na swej drodze spotyka trubadura Jaskra oraz – jakżeby inaczej – czarodziejkę Yennefer. Wśród zaproszonych przez króla co sławniejszych smokobójców jest Eyck z Denesle, rycerz bez skazy i zmazy, Rębacze z Cinfrid i szóstka krasnoludów pod komendą Yarpena Zigrina. Motywacje są różne, ale cel jeden.
Smok nie ma szans."

Wydawnictwo SuperNowa poinformowało mnie, że planuje wznowić całego Wiedźmina jeszcze w tym roku!

Nie ulega wątpliwości, że jest to fantastyczna wiadomość, jako że ostatnie wydanie "Wiedźmina" z grafikami zaczerpniętymi z gier było - moim skromnym zdaniem - strasznie słabe, a starsze wydania są już, niestety, bardzo trudno dostępne. Nigdy też nie miałem przyjemności zapoznać się z tym najsłynniejszym polskim cyklem fantasy. Trzeba w końcu zmienić ten stan rzeczy! :)

2 komentarze:

  1. Jestem pierwszym obserwującym :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszy mnie to bardzo. :) I wychodzi na to, że będę traktował Cię już z sentymentem do końca prowadzenia bloga, jako że tym pierwszym obserwującym się stałeś. :)

      Usuń