środa, 9 maja 2018

Znamy spis "Muzeum dusz czyśćcowych"

Na profilu wydawnictwo Vesper zaprezentowało spis zbioru "Muzeum dusz czyśćcowych" Stefana Grabińskiego, który ma się ukazać w czerwcu tego roku. :)


SPIS TREŚCI:

Po stycznej 
W willi nad morzem 
Głucha przestrzeń 
Smoluch 
Fałszywy alarm 
Demon ruchu
Maszynista Grot 
Sygnały 
Dziwna stacja 
Błędny pociąg 
Ślepy tor
Ultima Thule 
Szary pokój 
Problemat Czelawy 
Saturnin Sektor 
Dziedzina 
Nocleg 
Znak 
Osada dymów 
Czerwona Magda 
Biały Wyrak 
Pożarowisko 
Gebrowie 
Muzeum dusz czyśćcowych
Płomienne gody 
Zemsta żywiołaków 
Kochanka Szamoty 
W domu Sary 
Na tropie 
Spojrzenie 
Przypadek 
Projekcje 
Świadek Materna 

+ posłowie Macieja Płazy

Stefan Grabiński: jedyny polski klasyk opowieści niesamowitej. Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu.


Zapatrzony w Edgara Allana Poego, szybko zapomniany, po latach inspirował między innymi Stanisława Lema, ale długo czekał na ponowne odkrycie.

8 komentarzy:

 1. Kurde, sporo u Ciebie ostatnio spisów, zapowiedzi i w ogóle. Strach wchodzić, bo zaraz znowu coś wyląduje na liście do przeczytania kiedyś i będzie trzeba szybciej na tę emeryturę zarabiac, bo czasu nie ma. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, no nowinki takie, więc się je przedstawia. Ale to standardowo Mag, Vesper, zap, podsumowanie i recki. Nic więcej. :)

   Usuń
  2. "Nic więcej."

   Dobrze, że nie napisałeś "to tylko" - bo jednak sam Mag i Vesper mają wystarczająco nowych pozycji, żeby zakopać się w nich na dłuższy czas. ;P

   Usuń
  3. Dokładnie. Mi to ogólnie wystarczą Mag, Vesper i Prós (głównie ich książki czytam, bo mnie najbardziej interesują) i ja mam czytania na cały rok. :)

   Usuń
 2. Większość wymienionych opowiadań znam ze zbioru "Demon ruchu" wydanego przez Zysk, więc chyba odpuszczę sobie "Muzeum dusz czyśćcowych"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja też, a resztę najpewniej mam na ebookach, które kiedyś zgarnąłem z BookRage. Ale korci mnie te posłowie Macieja. Pomyślę jeszcze o tym. W każdym razie Grabiński ogólnie wart poznania. :)

   Usuń
 3. Zgadzam się, że wart poznania :) Nie zarzekam się, że nigdy nowego wydania nie kupię, ale na razie odpuszczam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że się znasz. I gust masz. Fajna jesteś. :D

   Usuń