czwartek, 29 października 2015

Śląskie Targi Książki w Katowicach

Zbliżają się premierowe Śląskie Targi Książki, które odbywać się będą w dniach 6-7-8 listopada  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem wykonawczym jest Murator EXPO a partnerem spółki Targi Książki.

Dotychczas mieliśmy cztery edycje Targów Książki, które odbywały się w Spodku i tak naprawdę trwałoby to dalej, gdyby nie fakt, że nie przyniosły one takiej popularności jak targi z innych większych miast. W sumie nie można się temu dziwić, bo mało było bardziej znanych wystawców w ubiegłorocznych targach, na których byłem, i wyglądało to podobnie w poprzednich latach. Wobec niskiej popularności włodarze miasta Katowic postanowili zmienić organizatora wykonawczego i lokalizację targów, ale bardzo blisko, bo zaraz obok Spodka. Zerknąłem sobie na program, listę wystawców i autorów tegorocznych targów, i - moim zdaniem - słabo jest tylko z autorami. Tych bardziej znanych jest mało, a tych, na których by mi zależało w ogóle. Za to lista wystawców jest bardzo dobra i myślę, że każdy kto się wybierze znajdzie odpowiednie dla siebie wydawnictwo. A są to między innymi: Sonia Draga, Mag, Rebis, Erica, SQN, Agora, Albatros, Bellona, Książnica, Egmont, Firma Olesiejuk, Publicat, PWN, Czarna Owca, Czarne, Dolnośląskie i inni. Nie będę wszystkich wymieniał, bo wystawców łącznie będzie ok 90-ciu, ale jak widzicie są to wydawnictwa najbardziej popularne i znane każdemu czytelnikowi.

Jeśli chcecie zapoznać się z programem, pełną listą wystawców i autorów to poniżej macie odnośniki, abyście mogli sprawdzić sami:

Program targów
Wystawcy
Autorzy

Poniżej macie jeszcze mapkę dojazdu:


Śląskie Targi Książki odbywać się będą każdego dnia od 10:00 do 18:00 i wstęp jest bezpłatny.

Niestety nie zauważyłem żadnych informacji na temat związany ze sferą blogerów. W zeszłym roku była możliwość zarejestrowania własnego bloga i dołączenia na miejscu do grupy Śląskich Blogerów Książkowych. Być może jeszcze coś się w tej kwestii wyjaśni, ale póki co nic na ten temat nie wiadomo. 

Przyznam szczerze, że po zapoznaniu się z listą autorów moja wyprawa na te targi kreśliła się w ciemnych barwach. Myślałem nawet, że w ogóle się tam nie wybiorę. Ale lista wystawców, wśród których jest większość tych, z którymi współpracuję i kupuję najwięcej książek (SQN, Mag, Rebis, Erica, Czarna Owca, Albatros, Sonia Draga), powoduje u mnie chęć, aby przynajmniej wpaść na te 2-3 godzinki, żeby zobaczyć jak to wygląda organizacyjnie i przejść wszystkich wystawców, aby kupić coś w dobrej cenie. A jestem pewien, że wyjdę co najmniej z kilkoma książkami, bo takie imprezy to zawsze dobra okazja, aby kupić coś znacznie taniej.

Czy ktoś z Was wybiera się może w tym roku na Targi do Katowic? :)


8 komentarzy:

 1. Miałam być, ale nie wyjdzie :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak ja z Krakowem. Miałem być, ale nie wyjdzie. :P Spoko, zatem jedno z naszych postanowień noworocznych będzie brzmiało: Będę gościem Targów w.... (tu dopisz Kyou, Ciacho odpowiednie miasto). :P

   Usuń
  2. E tam targi :3 po prostu kiedyś Cię odwiedzę :3 wisisz mi kawę :3

   Usuń
  3. Hehe, spoko, jak kiedyś będziesz w pobliżu a ja się już urządzę to wpadaj. Bankowo do tej kawy będzie ciacho. No właściwie to dwa będą łącznie ze mną , jakby nie patrzeć. :D

   Usuń
  4. Na pewno :D to ja oba ciacha chętnie przygarne :D

   Usuń
 2. W moim zasięgu są niestety tylko Targi Warszawskie, ale liczę na to, że w przyszłym roku podbiję też Kraków i Katowice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli te największe. :) Ja się tam raczej też nie wybiorę, ale za to do Krakowa a i owszem. :)

   Usuń