środa, 1 października 2014

Wznowienie "Tufa Wędrowca" Martina trafi do sprzedaży 6 października

Tuf Wędrowiec - książka Georga R. R. Martina, która nie spotkała się za pierwszym razem z wielką popularnością. Może tym razem będzie inaczej.

Autor: George R.R. Martin
Tytuł oryginału: Tuf Voyaging
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Data wydania: 06.10.2014 
Oprawa: miękka
Stron: 460
Cena: 39,90 zł
Opis:

 "Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego, długiego na wiele mil statku - bazy ziemskiego Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Zbudowany jako śmiercionośna broń, statek ów chroni sekrety zapomnianej dziedziny nauki. Funkcjonuje wystarczająco sprawnie, aby za pomocą inżynierii genetycznej i technik klonowania produkować dziesiątki tysięcy rozmaitych gatunków roślin i zwierząt - zarówno dobroczynnych, jak i niszczycielskich.


Ekscentryczny, ale zawsze postępujący zgodnie z zasadami etyki, Tuf postanawia zmienić profesję i mianuje się inżynierem ekologiem, używając zasobów statku-bazy do rozwiązywania problemów nękających rozliczne światy.


„George R.R. Martin to prawdziwy literacki derwisz, fascynuje skomplikowanymi psychologicznie postaciami i barwnym językiem, a jego wizjonerskie pomysły fabularne stawiają go w gronie najlepszych pisarzy SF w historii”.

New York Times”


Źródło informacji: http://katedra.nast.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz